Polskie Radio
Section05
pr poleca koncerty dwójka

Andrzej Jagodziński Trio i goście - potrójny jubileusz w Dwójce [ZOBACZ WIDEO]

W cyklu "Jazz.PL" tym razem miał miejsce wyjątkowy koncert w Studiu im. W. Lutosławskiego. Było to potrójne świętowanie: 80. urodzin Czesława Bartkowskiego, 70. urodzin Andrzeja Jagodzińskiego oraz trzydziestu lat działalności jego tria. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego niezwykłego koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Jazz Andrzej Jagodziński Ewa Bem Agnieszka Wilczyńska Henryk Miśkiewicz Robert Majewski Dwójka pr poleca

Michał Barański - "Masovian Mantra Quartet" [ZOBACZ WIDEO]

Lista osób, z którymi współpracował Michał Barański jest naprawdę imponująca. Grał wolne improwizacje, przez klasyczny jazz, aż po muzykę świata i muzykę popularną. "Masovian Mantra" to pierwszy całkowicie autorski projekt basisty, w którym połączył muzykę indyjską z muzyką polską. Michał Barański ze swoim kwartetem wystąpił 16 grudnia br. w naszym cyklu "Jazz.PL". Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu!.
Zobacz więcej na temat:  Jazz koncert Dwójka

Grażyna Auguścik i trio Kuby Stankiewicza w repertuarze Victora Younga [ZOBACZ WIDEO]

W cyklu Jazz.PL królowała muzyka Victora Younga. Kompozytor o polskich korzeniach zmienił oblicze amerykańskiej muzyki filmowej i popularnej, a utwory jego autorstwa zyskały miano standardów jazzowych. "Stella by Starlight", "My Foolish Heart", czy "When I Fall in Love" wykonywały takie sławy jak Ella Fitzgerald, Frank Sinatra, Nat King Cole, Charlie Parker, Miles Davis czy Stan Getz, ale także gwiazdy wywodzące się z innych gatunków muzycznych od Ricka Astleya po Celine Dion.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Roch Siciński Grażyna Auguścik Wojciech Pulcyn Kuba Stankiewicz Sebastian Frankiewicz Victor Young

O.N.E. w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Zespół O.N.E. to pierwszy w pełni kobiecy zespół jazzowy w Polsce. Powstał kilka lat temu, dla żartu, przy okazji Dnia Kobiet. O.N.E. tworzą: saksofonistka Monia Muc, pianistka Pola Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek i perkusistka Patrycja Wybrańczyk. Artystki zagrały w Dwójkowym cyklu Jazz.pl. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Dwójki oraz w streamingu wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka