Polskie Radio
Section05
prognoza

Kolejna instytucja podwyższa prognozy dla Polski

Kolejna ważna europejska instytucja podwyższa prognozy wzrostu gospodarczego dla POlski. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył prognozę wzrostu PKB Polski na 2019 r. do 4,1 proc. rdr z 3,6 proc., a na 2020 r. przewiduje dynamikę PKB na 3,5 proc. - podał bank w raporcie. Wczoraj Komisja Europejska podniosła prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski oceniając, że w tym roku polska gospodarka będzie rozwijać się w tempie 4,2 procent.
Zobacz więcej na temat:  prognoza finanse pkb Komisja Europejska

Jerzy Kwieciński: Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie

- Międzynarodowy Fundusz Walutowy w kwietniowej edycji raportu World Economic Outlook oszacował, że PKB Polski wzrośnie w 2019 r. o 3,8 proc. wobec prognozowanych wcześniej 3,5 proc. - Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie - skomentował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekonomia prognoza wzrost gospodarczy Jerzy Kwieciński Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Chłodniej i więcej chmur. Opady głównie na północy

We wtorek nad Polską zdecydowanie więcej chmur. Na północy i krańcach południowo-wschodnich przelotne opady deszczu, na Pomorzu i Mazurach możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na północy, około 10 st. w centrum, do 16 st. na Śląsku Opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północno-wschodni i północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza

Pogoda w środę: przelotny deszcz i porywisty wiatr

W środę zachmurzenie duże, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Z centrum na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. C w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie spadać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza

Pogoda: wietrznie i pochmurno. Miejscami deszcz ze śniegiem

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego, przez Europę południowo i południowo-wschodnią, pogodę kształtują układy wyżowe. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju niżu z ośrodkiem nad południową Szwecją. Z zachodu na wschód kraju przemieści się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza IMGW

Pogoda: deszcz ze śniegiem, maksymalnie 7 stopni na plusie

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego przez Europę środkową po częściowo też wschodnią pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Pozostała część kontynentu jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem wspomnianego klina wysokiego ciśnienia. Nad ranem z północnego wschodu będzie napływało chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, które po południu stopniowo od zachodu zacznie być zastępowane przez cieplejszą masę powietrza polarnego morskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza IMGW