Polskie Radio
Section05
Ridley Scott

Jest zwiastun "Napoleona" Joaquinem Phoenixem w roli głównej

Napoleon Bonaparte mimo niewielkiego wzrostu był jedną z największych i najważniejszych postaci w historii świata. Uwielbiany przez jednych, nienawidzony przez drugich, jeszcze za życia stał się bohaterem zbiorowej wyobraźni. Nic też dziwnego, że kino szybko się o niego upomniało: filmy, w których się pojawia, można liczyć w dziesiątkach, jeśli nie setkach. Teraz powstaje kolejne dzieło, a odpowiada za nie być może ostatni, który z takim talentem i uwielbieniem tworzy wielkie, epickie widowiska – Ridley Scott.
Zobacz więcej na temat:  Napoleon_Bonaparte Napoleon KULTURA FILM Pani Walewska Ridley Scott Joaquin Phoenix Katarzyna Cygler Trójka

"Ostatni pojedynek". Prawdziwa historia za filmem Ridleya Scotta

Przedstawione przez reżysera wydarzenia to średniowieczny odpowiednik współczesnych afer kryminalnych i obyczajowych pokroju historii O.J. Simpsona, Billa Clintona i Moniki Lewinsky, skandali w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Historia ekscytowała elity Europy Zachodniej, a jej finał, tytułowy "ostatni pojedynek", obserwowali najpotężniejsi ludzie we Francji. Nic dziwnego, zawierała bowiem wszystkie elementy dobrego skandalu: seks, przemoc, zdradę, pieniądze i władzę.  
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Ridley Scott średniowiecze rycerstwo rycerz FILM