Polskie Radio
Section05
śnieg

PROGNOZA POGODY Śnieg, deszcz, mgły i gołoledź. IMGW zapowiada pochmurną środę w całym kraju

- W środę w całym kraju pochmurno, tylko na południu i południowym zachodzie możliwe rozpogodzenia. W wielu miejscach będą się tworzyły mgły, okresami marznące. Na północy może spaść słaby śnieg - poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda społeczeństwo prognoza pogody mgła deszcz wiatr śnieg gołoledź kierowcy

Zimowe wyzwania w Polsce i za granicą

Niektóre miejsca na Ziemi wymagają od kierowców specjalnych umiejętności. Droga nie należy do najprzyjemniejszych, gdy pokryta jest lodem, leży na niej kilkadziesiąt centymetrów śniegu, a przed nami ciągnie się wizja serpentyn oraz stromych zjazdów i pojazdów. Jak radzić sobie w takich warunkach? 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody zima śnieg Finlandia Rosja Polskie Radio góry Zakopane wypadek bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze samochód

ALERT POGODOWY Pogoda: atak zimy. Intensywne opady śniegu, gołoledź i mgły. Ostrzeżenia IMGW

Nadchodzi ostry atak zimy. Synoptycy prognozują, że w czwartek w wielu regionach wystąpią intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Ponadto na zachodzie pojawią się gęste mgły. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Szczególną ostrożność muszą zachować kierowcy, bo sytuacja na drogach będzie bardzo trudna.
Zobacz więcej na temat:  IMGW POLSKA pogoda prognoza pogody alert pogodowy zima śnieg

ALERT POGODOWY Uwaga kierowcy! Śnieg, mróz i marznące opady deszczu. IMGW wydał ostrzeżenia dla kolejnych województw

Synoptycy prognozują, że najbliższe godziny upłyną pod znakiem iście zimowej aury. Temperatury w niektórych regionach przekroczą -10 st. C. Dodatkowo możemy się spodziewać opadów śniegu i marznącego deszczu, które bardzo utrudnią sytuację na drogach. IMGW wydał w związku z tym nowe alerty.
Zobacz więcej na temat:  IMGW POLSKA pogoda prognoza pogody alert pogodowy zima śnieg kierowcy drogi

ALERT POGODOWY Pogoda: śnieg, marznący deszcz i silny mróz. Będzie bardzo ślisko na drogach, ostrzeżenia IMGW

W najbliższych godzinach utrzymywać się będzie nad Polską front arktycznego powietrza. W nocy temperatury mogą spaść do nawet -11 st. C. W zachodnich regionach synoptycy prognozują opady śniegu i marznącego deszczu. Będzie bardzo ślisko na drogach, dlatego IMGW wydał liczne ostrzeżenia.
Zobacz więcej na temat:  IMGW POLSKA pogoda prognoza pogody alert pogodowy zima śnieg kierowcy drogi