Polskie Radio
Section05
strzelanina

"Najtragiczniejsze wydarzenie w historii miasta". Kolejna strzelanina w USA

9 osób zostało rannych, w tym 3 ciężko, w strzelaninie, do jakiej doszło w czwartek wieczorem (czasu lokalnego) w Providence, stolicy stanu Rhode Island - poinformowała policja. Było to - jak się ocenia - najtragiczniejsze tego rodzaju wydarzenie w historii tego miasta. To kolejny z całej serii podobnych incydentów, do których dochodzi w ostatnim okresie w USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA policja strzelanina

Rosja: 9 ofiar strzelaniny w szkole w Kazaniu. Będzie rewizja przepisów dot. posiadania broni

Do 9 osób wzrosła liczba śmiertelnych ofiar strzelaniny w stolicy rosyjskiej Republiki Tatarstanu - Kazaniu. Ofiary to siedmioro uczniów, nauczycielka i pracownica szkolnej administracji. Służby prasowe prezydenta Tatarstanu poinformowały, że 21 osób jest rannych, w tym sześcioro uczniów znajduje się na oddziale reanimacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja strzelanina szkoła

Strzały na warszawskim Gocławiu. Jedna osoba nie żyje, druga została przewieziona do szpitala

W piątek w pralni na warszawskim Gocławiu doszło do śmiertelnego ataku. Interweniowała policja. - Jeden z policjantów oddał strzały - mówi portalowi PolskieRadio24.pl podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji. W wyniku zdarzenia zmarła jedna osoba, druga trafiła do szpitala.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony mazowieckie policja strzelanina

Tragedia w Raciborzu. Policjant został zastrzelony podczas kontroli drogowej

- Środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem z rodziną i najbliższymi - powiedział komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, odnosząc się do śmiertelnego postrzelenia policjanta z Raciborza na Śląsku. - Oddał na służbie to, co miał najcenniejsze - życie - podkreślił szef MSWiA Mariusz Kamiński 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja broń strzelanina regiony śląskie