Polskie Radio
Section05
strzelanina

Zamach na hiszpańskiego polityka. Anna Fotyga: to przyjaciel Polski

Były lider konserwatywnej partii Vox Alejo Vidal-Quadras Roca został w czwartek postrzelony w twarz przez nieznanych sprawców w centrum Madrytu. Polityka przewieziono do szpitala. Lekarze określają jego stan zdrowia jako ciężki, ale niezagrażający życiu. Do zdarzenia odniosła się m.in. Anna Fotyga, która nie kryje tego, że jest zszokowana zamachem, a polityka określa jako przyjaciela Polski.
Zobacz więcej na temat:  zamach strzelanina zdrowie Hiszpania polityka ŚWIAT Europa

Wyciągnął karabin i zaczął strzelać. Zabił co najmniej 22 osoby, kilkadziesiąt jest rannych. Masakra w Lewiston

Uzbrojony w karabin napastnik zabił co najmniej 22 osoby i ranił ok. 50 innych podczas masakry w mieście Lewiston w stanie Maine - podała telewizja CNN. Według policji sprawca wciąż nie został schwytany. Departament Policji w Lewiston w środę zidentyfikował bandytę, jest nim 40-letni Robert Card.
Zobacz więcej na temat:  USA strzelanina Ameryka Północna zabójstwo Stany Zjednoczone policja broń

Strzelanina w Belgii. Sprawca ubiegał się o azyl. Deklarował przynależność do Państwa Islamskiego

Po zamachu w centrum Brukseli miejscowy stadion został ewakuowany. Terrorysta zabił dziś wieczorem, kilka kilometrów od stadionu, dwóch kibiców ze Szwecji, którzy przyjechali do Brukseli na mecz ich reprezentacji z Belgią, w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Relacja brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela strzelanina Beata Płomecka Szwecja terroryzm Państwo Islamskie