Polskie Radio
Section05
Szymon Taranda

Bezpieczna jazda na dwóch kołach. Jak poruszać się na rowerach i hulajnogach?

Wiosenna pogoda zachęca coraz więcej osób do korzystania z rowerów i hulajnóg. To dobry trend, bo jak przekonują eksperci do spraw zdrowia, ruch we wszelkiej postaci jest nam potrzebny. Z drugiej strony użytkownicy takich pojazdów są narażeni na poważne w skutkach zderzenia i upadki. W ostatnich dniach nie brakuje doniesień o takich wypadkach. Co zrobić, żeby użytkownicy rowerów i hulajnóg elektrycznych byli bezpieczni?
Zobacz więcej na temat:  Szymon Taranda rower hulajnogi bezpieczeństwo na drodze

Oszuści próbują zarobić na rozliczeniu PIT. Uwaga na fałszywe SMS-y!

Ministerstwo Finansów ostrzega podatników przed fałszywymi SMS-ami dotyczącymi dopłaty lub niedopłaty, wynikającej z PIT. – Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS, które miałyby dotyczyć tematyki zwrotu lub niedopłaty podatku – poinformowała aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan społeczeństwo pit oszustwa sms Ministerstwo Zdrowia Szymon Taranda podatki Podatki 2022 phishing

Polska zasilana wodorem? Na Podkarpaciu powstaje Dolina Wodorowa

Podkarpacka Dolina Wodorowa – to nazwa stowarzyszenia, które ma zamiar spełnić ekologiczne marzenie Europy i świata o zasilaniu środków komunikacji wodorem. – Efektem inicjatywy powinno być rozwijanie nowoczesnych biznesów, które będą wykorzystywać wodór jako nośnik energii. Chcemy wykorzystać nasz potencjał, który jest związany z wykorzystaniem wodoru do napędów silników lotniczych – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan ekologia społeczeństwo Rzeszów podkarpackie paliwa alternatywne wodór technologie komunikacja miejska inwestycje energia Szymon Taranda