Polskie Radio
Section05

Trójka

Fascynujące życie pod wodą

Życie zwierząt obserwujemy przede wszystkim na lądzie, gdyż jest to nasze naturalne środowisko. I jest to także z oczywistych powodów łatwiejsze. Jednak życie pod wodą jest równie fascynujące. I aby je obserwować, nie trzeba nurkować w ciepłych morzach południowych: nasze rzeki i jeziora także są ciekawe, choć woda może mniej przejrzysta i chłodniejsza.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Katarzyna Stoparczyk pająki przyroda woda Wojciech Mikołuszko

Warsaw Jumping CSIO4* – Finał Europejskiego Pucharu Narodów

Ponad 1,8 miliona zł jest w puli nagród międzynarodowych zawodów jeździeckich Warsaw Jumping CSIO4*, które od 8 do 11 września odbędą się na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W bardzo atrakcyjnym programie sportowym momentem kulminacyjnym będzie niedzielny Finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów, w którym rywalizować będzie 11 europejskich ekip. Polska drużyna w mistrzowskim składzie powalczy o wygraną i awans do Super Ligi.​
Zobacz więcej na temat:  konie patronat zawody

Zakończyło się Narodowe Czytanie 2022

Zakończyła się 11. edycja Narodowego Czytania. W tym roku lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza – tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Wydarzenie zainaugurowała para prezydencka, a na scenie wystąpiło kilkunastu aktorów, między innymi Beata Fido, Angelika Kurowska, Marcin Przybylski, Krzysztof Szczepaniak, Andrzej Mastalerz i Jarosław Gajewski.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Czytanie KULTURA literatura romantyzm Adam Mickiewicz Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda