Polskie Radio
Section05
wybory w Rosji

Zamach w Sankt Petersburgu. 13 osób rannych

Prezydent Rosji wydał służbom rozkaz zabijania terrorystów. Władimir Putin mówił o tym na Kremlu, w trakcie spotkania z żołnierzami, którzy brali udział w operacji wojskowej w Syrii. Rosyjski przywódca nazwał "zamachem terrorystycznym" środowy wybuch w Sankt Petersburgu, w wyniku którego rannych zostało 13 osób. O sprawie mówił korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja zamach wybory w Rosji

Wybory w Rosji. Putin znów bezkonkurencyjny

Centralna Komisja Wyborcza kończy przyjmowanie zgłoszeń od potencjalnych kandydatów na prezydenta Rosji. Od czwartku sztaby wyborze będą mogły zacząć zbierać podpisy od Rosjan popierających poszczególnych kandydatów. O perspektywie zbliżających się wyborów mówiła w audycji Spojrzenie na wschód Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Dmitrij Miedwiediew Rosja wybory w Rosji Aleksiej Nawalny

Na noszach zawieziono do Moskwy, skazano na areszt

Rosyjski opozycjonista Wiaczesław Malcew, którego policja zabrała w czwartek z jego mieszkania w Saratowie, został w piątek skazany przez sąd w Moskwie na 15 dni aresztu za niepodporządkowanie się poleceniom policji na demonstracji 26 marca. Nie wiadomo, w jakim jest stanie zdrowia. Dzień wcześniej do samolotu wniesiono go na noszach.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Aleksiej Nawalny Europa wybory w Rosji Władimir Putin ŚWIAT korupcja opozycja demokratyczna