Polskie Radio
Section05
wybory w Rosji

Władimir Putin zwycięzcą wyborów prezydenckich w Rosji

Wybory prezydenckie w Rosji wygrał Władimir Putin. Według cząstkowych rezultatów z ponad 50 procent lokalnych komisji wyborczych, urzędujący prezydent uzyskał poparcie na poziomie 75 procent. Na temat niedzielnych wyborów w audycji „Północ-Południe” mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji wybory prezydenckie Władimir Putin Agnieszka Bryc

Debata w PR24 Władimir Putin prezydentem Rosji

Wybory prezydenckie w Rosji, według danych exit poll, wygrał urzędujący prezydent Władimir Putin, którego poparło, według różnych sondażowni, od 73,9 do 77 procent głosujących. W Polskim Radiu 24 debata ekspertów, którzy podsumowali przebieg głosowania oraz zastanowili się, jakie skutki niedzielne wybory będą miały dla przyszłości Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji wybory prezydenckie Władimir Putin Grzegorz Ślubowski Jarosław Guzy Piotr Skwieciński Maciej Jastrzębski Piotr Pogorzelski Ernest Zozuń

Co będzie oznaczać kolejna kadencja Putina dla krajów byłego ZSRR?

– Na postsowieckim sentymencie Władimir Putin zbudował bardzo wiele w swojej polityce – powiedział dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych. W niedzielę w Rosji odbędą się wybory prezydenckie. Niekwestionowanym faworytem jest Władimir Putin. W magazynie „Świat w Powiększeniu” szukaliśmy odpowiedzi na pytanie dotyczące skutków jego kolejnej prezydentury dla państw, które powstały po rozpadzie Związku Sowieckiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wybory w Rosji Władimir Putin

Spada poparcie dla Putina. "Będzie mu coraz trudniej"

W styczniu i lutym notowania prezydenta Rosji Władimira Putina spadły w Moskwie i Petersburgu – poinformował dziennik „Wiedomosti”, powołując się na badanie opinii publicznej. Wynika z niego, że rośnie liczba niezdecydowanych wyborców. W audycji 7 Dni: Wschód rozmowa z dr Agnieszką Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i drem Pawłem Kowalem z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin Rosja Bogumił Husejnow wybory w Rosji Agnieszka Bryc Paweł Kowal

"Wybory w Rosji referendum poparcia dla Władimira Putina"

"W kampanii wyborczej Władimira Putina przed marcowymi wyborami prezydenckimi w Rosji dużą rolę odegra wspieranie małych miast" - oceniają "Wiedomosti", komentując ogłoszenie przez Putina znacznego dofinansowania programu rozwoju małych miejscowości. O kampanii wyborczej w Rosji mówili w audycji Spojrzenie na Wschód Anastazja Siergiejewa (Stowarzyszenie Za Wolną Rosję) i Paweł Purski (portal Eastbook.eu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin Rosja wybory w Rosji