Polskie Radio
Section05
sfałszowane wybory

"Niepodległa Białoruś jest polską racją stanu". W Warszawie otworzono wystawę plakatów "Biało-czerwono-biały"

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk powiedział, że niepodległa Białoruś jest polską racją stanu. Dwa lata temu w tym kraju odbyły się wybory prezydenckie, które uważane są za sfałszowane i zapoczątkowały protesty na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Białoruś wybory na Białorusi sfałszowane wybory Aleksander Łukaszenka Piotr Wawrzyk KULTURA

"Wolna Białoruś nadejdzie". Szef MSZ w drugą rocznicę sfałszowanych przez Łukaszenkę wyborów

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau upamiętnił bohaterskie wystąpienie obywateli Białorusi po sfałszowanych wyborach prezydenckich, które miały miejsce równo 2 lata temu. Szef polskiej dyplomacji stwierdził, że w 2020 roku Białorusini pokazali całemu światu, że chcą żyć w wolnym państwie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Zbigniew Rau Białoruś wybory na Białorusi sfałszowane wybory Aleksander Łukaszenka

Koniec wyborów w Rosji. "Gołos": odnotowano niemal 4 tys. prób sfałszowania wyników

W Rosji zakończyły się wybory parlamentarne i regionalne. Według pierwszych oficjalnych wyników cząstkowych, najwięcej głosów zdobyła rządząca partia Jedna Rosja, którą poparło około 39 procent wyborców. Ruch obywatelski "Gołos", który monitoruje procesy wyborcze w Rosji, poinformował o zarejestrowaniu prawie 4 tysięcy prób sfałszowania wyników wyborów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wybory w Rosji wybory sfałszowane wybory polityka