Polskie Radio
Section05
wybuch gazu

Wybuch gazu w Wielkopolsce. Minister zdrowia: poszkodowane są cztery osoby

"Jestem w kontakcie ze służbami ratunkowymi i władzami samorządowymi" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski po wybuchu gazu w Sędzińcu w Wielkopolsce. "W oparciu o dane Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, mamy 4 poszkodowanych, w tym jedną osobę - ciężko, a 2 średnio ciężko" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie Adam Niedzielski służby i bezpieczeństwo straż pożarna wybuch gazu

Francja: wzrosła liczba ofiar eksplozji w kamienicy w Marsylii. Ewakuowano mieszkańców 40 budynków

Agencja Reutera w poniedziałek poinformowała, powołując się na francuską policję, że liczba ofiar eksplozji w budynkach mieszkalnych w Marsylii na południu Francji wzrosła do czterech. Służby ratunkowe znalazły pod gruzami dwa kolejne martwe ciała. Wcześniej informowano o dwóch zabitych osobach.
Zobacz więcej na temat:  Francja Marsylia kamienica wybuch gazu Europa ŚWIAT katastrofa budowlana służby ratunkowe

Wybuch gazu w Katowicach. Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje

"Wybuch gazu w Katowicach zabrał niestety ludzkie życie. Ratownicy odnaleźli ciało 68-letniej kobiety. Myślami jestem z rodziną ofiary i ze służbami, które wciąż poszukują ostatniej osoby uwięzionej pod gruzami"- napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Po kilku godzinach ratownicy odnaleźli ciało kolejnej ofiary.
Zobacz więcej na temat:  wybuch gazu wypadek śmierć Katowice POLSKA społeczeństwo

tylko u nas "W akcji bierze udział 70 strażaków i psy ratownicze". Bryg. Kierzkowski o poszukiwaniu ofiar wybuchu w Katowicach

- Współpracujemy z policją. Mamy na miejscu dwa psy ratownicze, około 70 strażaków i 25 samochodów ratowniczych. Działania koncentrują się głównie na tym, aby odgruzować budynek i dotrzeć do osób poszkodowanych, które mogą się jeszcze tam znajdować - podkreślił w Polskim Radiu 24 bryg. Dariusz Kierzkowski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice wybuch gazu

W Katowicach zawalił się budynek. Są poszkodowani, trwa akcja ratunkowa

Co najmniej siedem osób zostało poszkodowanych w wyniku wybuchu w czterokondygnacyjnym budynku przy ul. Bednorza 14 w Katowicach-Szopienicach. Na skutek nagłej eksplozji budynek uległ zawaleniu - poinformowała Aneta Gołębiowska, rzecznik śląskiej PSP. Na miejscu działa 20 zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju. Obecnie ratownicy z psami poszukują ludzi w ruinach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna policja wybuch gazu społeczeństwo Katowice