Polskie Radio
Section05
zarobki

Wiceprzewodniczący OPZZ: wynagrodzenia wciąż są zbyt niskie

- Polskie płace są obciążone bardzo dużymi podatkami, czy to bezpośrednimi, czy składkami na ubezpieczenia społeczne (...). Ze stu złotych przeznaczonych na wynagrodzenie pracownik tak naprawdę ma 40 złotych do swojej dyspozycji - mówił na antenie PR24 Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia praca rynek pracy Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zarobki

Internauci odświeżają pamięć PO. Tak zbywała nauczycieli

- Pieniędzy na rok 2016 nie ma - mówiła w programie "Polityka przy kawie" w sierpniu 2015 roku ówczesna minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Nagranie z rozmową, które udostępnił na Twitterze poseł PiS Paweł Lisiecki, już po godzinie zostało podane dalej przez internautów niemal 400 razy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej nauczyciel protest zarobki Platforma Obywatelska Joanna Kluzik-Rostkowska

Jerzy Mosoń: rząd nie ma pieniędzy na tysiączłotowe podwyżki

- Nie sądzę, że Prawo i Sprawiedliwość się złamie i zrezygnuje z systemu podwyżkowego, który zapowiedziało jakiś czas temu. Nie przewiduję, że partia rządząca wdroży jedną podwyżkę w kwocie 1000 zł. Dziś nie ma na to pieniędzy. Środki być może by się znalazły, gdyby nie program 500+ i jego poszerzenie – powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel POLSKA edukacja Związek Nauczycielstwa Polskiego szkoła zarobki

Posłanka Kukiz’15: sytuacja w NBP nie jest zdrowa

– Sytuacja dotycząca niechęci ujawnienia zarobków asystentek prezesa NBP przypomina tworzenie "Bizancjum" – oceniła Elżbieta Zielińska z ruchu Kukiz’15. Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy dotyczącej jawności wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim. – Bardzo dobrze, zobaczymy jak do tego podejdzie pan Glapiński – dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio NBP Adam Glapiński polityka finanse finanse publiczne wynagrodzenia zarobki