X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
zus składki

System emerytalny nie upadnie, ale emerytury będą niskie

Pieniędzy na wypłaty emerytur raczej nie zabraknie, chociaż dziura w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych urośnie. Wiadomo też, że świadczenia będą relatywnie niskie, bo na konta emerytów wpływać ma 30-40 proc. ostatniego wynagrodzenia. Ekonomiści rozważają więc różne scenariusze reformy systemu: od utraty branżowych przywilejów, po wprowadzenie tzw. emerytury obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  emerytura NBP NIK OFE ZUS zus składki

OFE czy ZUS, i tak musisz oszczędzać na emeryturę

Na razie zdecydowana większość ubezpieczonych zostaje w ZUS-ie. Sama decyzja nie ma zbyt dużego wpływu na przyszłe emerytury, bo do OFE trafia tylko 1/7 składki. A wysokość świadczeń po zakończeniu pracy zależy od tego, jak się rozwija gospodarka. Jedyne, co możemy teraz zrobić, to spróbować oszacować swoje dochody na starość i ocenić, czy spełnią nasze oczekiwania.
Zobacz więcej na temat:  ike ikze NBP ofe czy zus zus składki