X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
zmiany w 2019 roku

"Mały ZUS". Ostatni dzień na złożenie wniosku

To ma być ułatwienie dla firm, które prowadzą działalność na małą skalę. Jeszcze tylko do wtorku, 8 stycznia, można zgłaszać wnioski i skorzystanie z tzw. małego ZUS-u, czyli obniżonych, preferencyjnych stawek na ubezpieczenia społeczne. Prawo do tego mają te firmy, które w czasie działalności w całym zeszłym roku uzyskały przychód nie wyższy niż 63 tysięcy złotych, co jest trzydziestokrotnością minimalnego wynagrodzenia w 2018 roku.
Zobacz więcej na temat:  zmiany w 2019 roku ZUS firma

PPK, dopłaty, waloryzacja. Co nowego w nowym roku?

Początek roku to dla wielu okres zmian, zmieniają się też ważne przepisy, a w gospodarce w życie wchodzą nowe programy. Formalnie użytkowanie wieczyste na gruntach mieszkaniowych zamieniło się we własność. W życie weszły także ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych i przepisy o podwyżce minimalnej stawki godzinowej. Funkcjonowanie zaczął program Mieszkanie na Start.
Zobacz więcej na temat:  emerytura użytkowanie wieczyste zmiany w 2019 roku

Niższe składki na ZUS. Do 8 stycznia trzeba złożyć wniosek

Od 1 stycznia 2019 r. wejdzie w życie ustawa o niższych składkach ZUS dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność, których roczne przychody nie przekraczają 30-krotności minimalnego wynagrodzenia. Rejestracja przedsiębiorców uprawnionych do płacenia mniejszych składek ZUS jest możliwa tylko do 8 stycznia - przypomina rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  ZUS firma zmiany w 2019 roku

Jak przekształcimy użytkowanie wieczyste we własność?

Od 1 stycznia 2019 r. ok. 2,5 mln Polaków stanie się właścicielami gruntów, na których stoją ich domy lub mieszkania w blokach. To wielka rewolucja, tak dla właścicieli mieszkań, spółdzielni i wspólnot, niosąca jednocześnie dobrą i gorszą wiadomość. Bo z jednej strony Polacy stają się właścicielami, ale z drugiej – będzie to kosztować.
Zobacz więcej na temat:  użytkowanie wieczyste prawo finanse zmiany w 2019 roku