Ferie zimowe 2019. Białe szaleństwo z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 15:44
Zimowe wakacje! Czas śniegowych zabaw! Ekipa Czwórki też oddaje się szaleństwu, ale z mikrofonem w ręku. Na stokach słuchamy rozgrzewających przebojów, a myślami sięgamy do ciekawostek technologicznych, naukowych i… oczywiście kulturalnych.
Czwórka morsuje Sprawdź jak się do tego przygotować
Czwórka morsuje! Sprawdź jak się do tego przygotowaćFoto: Krzysztof Nowak

Korzystajcie z ferii i wolnego czasu! Niektórym zimowej laby zostało niewiele, inni wciąż czekają na ostatni dzwonek przed przerwą. My cały czas pomagamy Wam zorganizować czas i podpowiadamy, gdzie warto się wybrać, o czym pamiętać, a także po prostu zarzucamy Was zimowymi ciekawostkami.

Dla wyjeżdżających na narty lub snowboard mamy dobre wieści: kilkukrotnie będziecie mogli nas spotkać na Czarnym Groniu! Damy się też ponieść szaleństwu w Białce Tatrzańskiej na OSCYP Snowboard Contest i w Szczyrku na SnowFest Festival!

ZOBACZ WIĘCEJ Relaks i dobra zabawa - jak prawidłowo korzystać z sauny? >>>

czwórka mikrofon 663.jpg
Zobacz, jakie imprezy objęliśmy naszym patronatem>>>

Ale to nie wszystko. Na dzień dobry, w "Pierwsze słyszę" przenosimy się wspomnieniami do czasów PRL. Co wtedy młodzież robiła w ferie? A co robi teraz - nie brakuje klubowych propozycji na dobrą zabawę. Dla śpiochów, którzy planują przesypiać poranne audycje, mamy propozycje prosto ze "Stacji Kultura", czyli zimową odsłonę cyklu "Kultura natury" i śnieżny "Snow Track" Damiana Sikorskiego.

                          ZOBACZ TAKŻE: Czwórka na Oscyp Snowboard Contest. Sprawdź, co działo się w Białce Tatrzańskiej [GALERIA ZDJĘĆ] >>>

Przez półtora miesiąca ferii w "Stacji Nauka"  zasypujemy Was zimowymi ciekawostkami, jak podgrzewające rękawiczki czy… piżamy, sprawdzamy jak działa śnieżny blaster i hulajnoga, a także m.in. jak najlepiej zbudować igloo.

lipali koncerty 1200 500.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

"Czat Czwórki" przygotował dla Was cykl "Migawka ze stoku", w którym wyjaśniamy krótko zasady dekalogu FIS-owskiego obowiązującego narciarzy i snowboardzistów. A jakie kursy są na topie w te ferie? Które wydarzenia "rządzą" w internecie? Redakcja audycji "TOP" trzyma rękę na pulsie i podpowiada Wam, gdzie się wybrać, aby być na czasie. Co jeszcze? Sport i podróże! Odpal apkę Czwórki i ruszaj na lodowisko lub stok! A my dla Ciebie w "Strefie Sportu" sprawdzamy m.in. jak szybko może polecieć krążek, którym zagrasz w hokeja i z jaką prędkością da się jeździć na nartach.

Pytanie tylko, gdzie jeździć. Jeśli nie chcecie wybierać się do zimowych górskich kurortów, to specjalnie dla Was Mateusz Kulik sprawdza w audycji "Hotspot", gdzie poza południem kraju można ciekawie spędzić ferie.

Obiecujemy podgrzać atmosferę zimowej przerwy od szkoły! Słuchajcie Czwórki, bądźcie z nami na stokach i… bawcie się tak samo dobrze, jak my! :)

***

mat. pras./kd/ac/pj

Czytaj także

"Zimowy ekspres". Czego nie wiesz o narciarstwie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:50
W "Zimowym ekspresie" w każdy poniedziałek prezentujemy ciekawostki związane z aktywnościami podejmowanymi w czasie zimy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finał Akcji "Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 14:30
W ostatnią niedzielę lutego Czwórka pojawiła się w Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, gdzie odbył się finał akcji "Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz zostać morsem? "To daje niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:00
Czapka, rękawiczki, buty neoprenowe, a przede wszystkim dobra kondycja i dużo odwagi, to właściwie wystarczy, by zostać morsem. - Woda, do której wchodzimy ma 1-2 stopnie Celsjusza - mówi Ewelina Pawlak, która robi to już trzeci sezon.
rozwiń zwiń