Dziel się swoją pasją. Spędź lato kreatywnie i mobilnie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 18:05
Letnie uniwersytety w towarzystwie młodych ludzi z różnych stron świata, wspólne podróże pociągiem, wolontariat w zapalnych miejscach świata czy wymiany międzykulturowe - w "Dajesz radę" o ofertach skierowanych do młodych ludzi przez organizację AEGEE opowiadała członkini jej zarządu Ewa Nowakowska.
Audio
  • Ewa Nowakowska, członkini zarządu AEGEE, o projektach tej organizacji skierowanych do młodych ludzi (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Massimo Salesi/Shutterstock.com
Sprawdź też:
paryż wieża eiffla2 1200.jpg
Erasmus Plus we Francji. "Paryż to Nowy Jork Europy"

- Naszą organizację wymyślili Francuzi, głównie ze względu na zapotrzebowanie na współpracę międzynarodową między studentami z różnych zakątków świata, a przede wszystkim z Europy - tłumaczyła Ewa Nowakowska w rozmowie z Kasią Kornet. Spośród projektów przez AEGEE prowadzonych Ewa Nowakowska opisywała między innymi "Nie zmarnuj roku", skierowany do tegorocznych maturzystów, którzy nie wiedzą jeszcze, jaki kierunek studiów wybrać. - U nas można poznać ludzi z różnych uczelni i dowiedzieć się, jak tam naprawdę jest - zachęcała.

W sezonie wakacyjnym na szczególną uwagę zasługują też letnie uniwersytety czy połączone z warsztatami podróże pociągami. - Letnie uniwersytety to projekt z długą tradycją. To rodzaj kolonii, na które można pojechać za małe pieniądze. Każdy "summer" ma swój temat. W Warszawie i w Grodnie na Litwie będzie to w tym roku m.in. edukacja obywatelska - mówiła Ewa Nowakowska.

Sprawdź też:
rozmowa kobiety 1200.jpg
Język polski. Jak uczą się go cudzoziemcy?

Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia dowiecie się też, kto może w takich letnich uniwersytetach wziąć udział, jakie warsztaty organizowane są w trakcie podróży koleją transsyberyjską, na czym polegają "agory", czyli zjazdy członków AEGEE oraz jak organizacja ta uczy świadomości obywatelskiej związanej z przybywajacymi do Europy uchodźcami.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Ewa Nowakowska (członkini zarządu AEEGE)

Data emisji: 28.06.2017

Godzina emisji: 14.07

jsz/mz

Czytaj także

Wolontariat w Izraelu. Wielokulturowość i wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 15:30
- Izrael to miejsce inspirujące, dynamiczne i różnobarwne, położone na styku kultur i kontynentów - mówi w "Dajesz radę" Adrianna Malińska, wolontariuszka i menedżerka do spraw wolontariatu i nauki języka hebrajskiego w Fundacji Anioły Kultury.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Staż w Afryce. Jak pomóc lokalnym społecznościom?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 15:30
Paulina Zając była w Kenii, gdzie współpracowała z młodzieżą zainteresowaną fotografią i filmem. Marcin Wiza zaś spędził trzy miesiące w Ugandzie i uczył tam kobiety w trudnej sytuacji życiowej podstaw informatyki. Jak Czwórkowi goście wspominają staż, który odbyli w ramach programu Polskiej Akcji Humanitarnej GLEN?   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Europejski Tydzień Młodzieży w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:51
9 maja 2017 roku, w Dniu Europy, Czwórka zaprosiła Was na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży, przebiegające pod hasłem "Twórz, działaj, włącz się". Program tego dnia to warsztaty, debata i koncert zespołu Lilly Hates Roses w ogrodzie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń