Egzotyczne podróżowanie z dziećmi w plecaku

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 08:00
- Paradoksalnie im młodsze dziecko, tym łatwiej się podróżuje - mówiła w Czwórce Anna Kobus-Olej, która w "Poranku" opowiedziała o swojej dwumiesięcznej wyprawie do Azji, z dwójką synów za pazuchą.
Audio
  • Anna Kobus - Olej o książce "Smoki i smoczki. Czyli z dziećmi przez Azję"

Dla podróżniczego małżeństwa, Anny i Krzysztofa Kobusów wyprawa do Azji to nie pierwszyzna. Mimo to, ostatnia podróż na ten kontynent pod wieloma względami okazała się dla nich zaskakująca. Para zdecydowała się bowiem zabrać ze sobą w drogę swoich synów: pięciomiesięcznego Stasia i dwuletniego Michasia. Swoje doświadczenia z rodzinnej wyprawy Kobusowie opisali w książce "Smoki i smoczki. Czyli z dziećmi przez Azję".

- Azja często kojarzy się jako dyżurne miejsce, żeby pojechać, doznać iluminacji i odkryć siebie. Te cele zostają zaburzone, kiedy w podróż zabiera się małe dzieci. Zupełnie zmienia się perspektywa - opowiadała Kobus-Olej w czwórkowym "Poranku". Choć podróżowanie z dziećmi dostarczyło podróżnikom dodatkowych obowiązków, to miało też swoje dobre strony. W czasie wędrówek po Birmie, Tajlandii i Kambodży okazało się, iż dziecięcy uśmiech i gaworzenie bardzo szybko jednały podróżnikom sympatię miejscowej ludności.

- Nasze dzieci zrobiły tam nieprawdopodobną furorę. Niektórzy pierwszy raz widzieli białe dziecko. Śmiałam się, że jest ono tam równie rzadkie jak biały słoń i jest otaczane takim samym kultem. Czasami ustawiała się kolejka ludzi, żeby zrobić zdjęcie z moimi chłopcami - opowiadał gość czwórkowego "Poranka".

Więcej na temat rodzinnej wyprawy do Azji państwa Kobusów dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Uważaj jak jedziesz!!!", czyli kuriozalne przepisy drogowe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:00
W Iranie za przekroczenie prędkości dostaje się za karę baty, a w Korei Płd. policjanci mają obowiązek zgłaszać wszelkie łapówki, które dostają od kierowców... O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy się autem za granicę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Dzikowska i mistrzowie malarstwa

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 10:00
- Te wywiady powstały na przestrzeni lat i prawie połowa artystów, z którymi rozmawiałam jest już w innym świecie - mówiła w Czwórce podróżniczka i autorka książki wydanej w serii "Artyści mówią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy burza depcze po piętach w Ameryce Południowej

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 17:24
Choć to dopiero pierwsza książka jej autorstwa, podróże ma właściwie we krwi. Po wyprawie do Tajlandii Dorota Głuska połknęła bakcyla samotnego zwiedzania świata i dziś robi to na własną rękę. Napisała także książkę "Burza depcze mi po piętach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Backpacking, czyli tanie podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 20:50
Praktyczne porady tuż przed długim majowym weekendem. Dowiedz sie, wszystkiego, co powinieneś, zanim wyruszysz w podróż
rozwiń zwiń