X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z programem Mieszkanie Plus?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 17:03
Program zapowiadał budowanie tanich mieszkań i wynajmowaniem ich za niski czynsz. Szybko okazało się, że takie rozwiązania doprowadzą do wzrostu kosztów materiałów budowlanych. Problemem były też braki kadrowe w branży. 
Audio
  • Jak zmodyfikować programy pomocowe, aby służyły najemcom mieszkań? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Marcin Krasoń, specjalista ds. nieruchomości wyjaśniał różnice i korzyści z kolejnych projektów umożliwiających Polakom nabywanie prywatnych mieszkań - Poprzednie programy nie zakładały budowy mieszkań, tylko dopłaty do możliwości kupna przestrzeni już istniejących. "MDM" i "RNS" miały na celu dopłatę do kredytu hipotecznego - w efekcie oba programy pomagały tym ludziom, których stać na kredyt hipoteczny. "Mieszkanie Plus" miał być programem skierowanym do osób mniej zamożnych. W ramach projektu planowano wybudowanie dużej liczby tanich mieszkań. Rzeczywistość pokazała jednak, że tak niskie stawki są nierealne - wyjaśniał ekspert. 

Konrad Płochocki dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich mówił na antenie Czwórki, że pomysł od początku wydawał się nierealny. - Pracujemy w branży z 25-letnim doświadczeniem na wolnym rynku i znamy realne koszty. Nawet po zrezygnowaniu z takich udogodnień jak winda, balkony, czy garaż nie jest możliwe wybudowanie budynku za 2,5 tys. za metr kwadratowy - przekonywał. 

- Na świecie coraz popularniejszym trendem staje się ekonomia współdzielenia. Dlaczego przywiązywać się do mieszkań, skoro trendy w zatrudnieniu wskazują na to, że coraz częściej w związku z wykonywaną pracą będziemy się przemieszczać? - dodał Jarosław Strzeszyński z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości.

Jaka jest specyfika polskiego rynku nieruchomości? Co należy zrobić, żeby przekonać Polaków, że nie muszą posiadać mieszkania na własność? Czy długoterminowy wynajem jest opłacalny? O tym rozmawialiśmy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Konrad Płochocki (dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich), Jarosław Strzeszyński (Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości). W nagranym materiale rozmowa z Marcinem Krasoniem, specjalistą ds. nieruchomości.

Data emisji: 12.03.2018

Godzina emisji: 15.10

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lokum dla każdego? Sprawdźmy rządowy program

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 10:52
Rząd przyjął Narodowy Program Mieszkaniowy - będą budowane nowe, tanie mieszkania między innymi na wynajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mieszkanie Plus" - wynajem zamiast kupna?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 18:39
"Mieszkanie Plus" to przyjęty niedawno Narodowy Program Mieszkaniowy, w ramach którego będą budowane mieszkania między innymi na wynajem. Czy wynajmowanie przyjmie się w Polsce, gdzie wciąż obawiamy się takiej "tymczasowości"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupno czy wynajem. Jak zdobyć mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 14:35
Polska jest na ostatnich miejscach rankingów, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań w stosunku do liczby potencjalnych lokatorów. Tymczasem aż 80 proc. z nas marzy o własnych czterech kątach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak "na swoim". Dlaczego nie chcemy wynajmować mieszkań?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 17:11
83% Polaków ma mieszkanie lub dom na własność, podczas gdy 40% Niemców i ponad połowa Szwajcarów wynajmuje lokum. Dlaczego Polacy wolą kupować mieszkania?
rozwiń zwiń