X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jesteśmy gotowi na rewolucję 5G?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 18:40
Wyścig o jak najszybsze wdrożenie sieci 5G już trwa. W Chinach wprowadzono ją w ponad 80 miastach. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, CCCATCHA

W wielu państwach europejskich – Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoszech, sieć 5G już zaczęła działać. Zgodnie z zaleceniami UE w nadchodzącym roku także w Polsce powinno być jedno miasto, w którym technologia mobilna piątej generacji będzie wdrożona. Wiele mówi się o tym, że nie będzie to zwykła zmiana, ale rewolucja w świadczeniu usług internetowych. Na czym ma polegać?

Dla różnych użytkowników będzie to oznaczało co innego. Czym innym będzie dla przedsiębiorstw, rządu i indywidualnego konsumenta dr Piotr Kaczmarek-Kurczak

Piąta generacja technologii mobilnej ma zastąpić funkcjonującą do tej pory sieć 4G/LTE. W założeniu ma oferować większą niezawodność, mniejsze obciążenie sieci i większą prędkość transferu. - Dzięki wyższym częstotliwościom używanym w tej technologii, które ma zapewnić większa ilość nadajników - tłumaczył publicysta i ekspert od nowych technologii Jarosław Babraj. 

W przyszłości ma obsługiwać większą liczbę urządzeń i być początkiem technologii wykorzystywanej w inteligentnych domach. 

Dlaczego gęstość nadajników będzie stanowiła utrudnienie? W jaki sposób technologia ulepszy działanie przesyłu informacji? Jakie są zagrożenia i kontrowersje związane z korzystaniem z tej sieci? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Jarosław Babraj (publicysta, ekspert od nowych technologii), dr Piotr Kaczmarek-Kurczak (ekspert w zakresie przedsiębiorczości i innowacji z Akademii Leona Koźmińskiego) 

Data emisji: 9.12.2019

Godzina emisji: 15.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowa demencja. Jak społecznościówki wpływają na nasz rozwój?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 17:45
Wiele czynności, które kiedyś wykonywaliśmy manualnie dziś przeniosły się do internetu. Naukowcy twierdzą, że nie pozostaje to bez wpływu na funkcjonowanie naszego mózgu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość mediów cyfrowych i tradycyjnych - co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:08
Prasa, radio, telewizja, komputery stacjonarne, Internet, smartfony, media społecznościowe, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość - jaka jest perspektywa rozwoju mediów cyfrowych na świecie, a jaka w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz z internetu. Wyleczy nasze dolegliwości?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 21:33
Internet stał się najpopularnijeszym źródłem wiedzy medycznej. I - w przeciwieństwie do lekarzy specjalistów – odpowiedzi na nasze bolączki dostępne są od jednego kliknięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczeństwo bezdotykowe. Czym to grozi?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 21:20
Staliśmy się społeczeństwem praktycznie bezdotykowym. Potrzebę kontaktu fizycznego zaspokajamy w gronie najbliżej rodziny lub w romantycznych relacjach – jeśli je mamy. Jakimi konsekwencjami grozi brak dotyku?
rozwiń zwiń