Nowe Technologie

Sprzedaż węgla przez internet podbija rynek. "Pierwsze dni przyniosły ogromne zainteresowanie"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 14:12
Udostępniona przez Polską Grupę Górniczą możliwość zakupu węgla przez klientów indywidualnych za pośrednictwem sklepu internetowego PGG z odbiorem własnym, cieszy się ogromnym zainteresowaniem - zgłasza się średnio 30 tys. chętnych dziennie.
PGG z powodzeniem sprzedaje węgiel przez internet.
PGG z powodzeniem sprzedaje węgiel przez internet.Foto: shutterstock.com

Spółka zaznaczyła, że tego dnia rozszerzyła zasięg oferty, obowiązującej dotąd w kopalniach Chwałowice i Ziemowit, o węgiel z kopalni Marcel. W marcu do sklepu mają być sukcesywnie dodawane nowe kopalnie i nowe produkty, a od kwietnia na stronie sklepu powinna być już dostępna pełna oferta węgla opałowego, produkowanego w kopalniach PGG.

Duże zainteresowanie ofertą

- Pierwsze dni przyniosły ogromne zainteresowanie węglem sprzedawanym luzem, średnio każdego dnia chęć zakupu zgłasza ok. 30 tys. chętnych. To więcej niż możliwości dystrybucyjne, dlatego spółka sukcesywnie dodaje do sklepu nowe kopalnie i zwiększa ilość dostępnego węgla, aby sprostać oczekiwaniom klientów - poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

- Poszerzyliśmy ofertę sprzedaży dla gospodarstw domowych, umożliwiając nabywanie węgla dla celów ogrzewania domów w dużo korzystniejszych cenach. Wojna na Ukrainie wywołuje działania o charakterze spekulacyjnym, skutkujące wysokimi cenami węgla pomimo tego, że nie zmienia się cena na kopalniach - powiedział prezes PGG Tomasz Rogala.

Kontakt przez media społecznościowe

- Dlatego konieczne było szybkie zareagowanie i umożliwienie klientom indywidualnym nabywanie węgla luzem bezpośrednio na kopalniach za pomocą sklepu internetowego. Cały czas pracujemy nad rozbudową systemu oraz wprowadzamy nowe narzędzia wsparcia, w tym komunikację w mediach społecznościowych, aby na bieżąco informować klientów o naszych działaniach - dodał Rogala.

Możliwość kupna węgla luzem adresowana jest głównie do klientów mieszkających w dalszej odległości od kopalń PGG, którzy na co dzień nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrzenia się w kopalnianych punktach sprzedaży. Nowa partia towaru jest dodawana od poniedziałku do piątku o godzinie 18., aby dać wszystkim możliwość złożenia zamówienia w czasie po pracy.

Warunki zakupu

Po złożeniu zamówienia nabywcy otrzymują pocztą elektroniczną potwierdzenie oraz informacje o terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru jest każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikem.

W ten sposób klienci indywidualni mogą raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w cenach obowiązujących bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu jest ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym z kopalnią terminie - zarówno osobisty, jak i przez upoważnionego przewoźnika.

Czytaj także:

PGG przewiduje bowiem, że taka forma sprzedaży spowoduje powstanie "sąsiedzkich grup zakupowych": klienci, aby ograniczyć koszty transportu, będą odbierali zamówiony węgiel w ramach jednej dostawy. Spółka sygnalizuje, że chce umożliwić nabywcom kupno węgla w cenach niższych od cen w składach, co pozwoli ograniczyć nadmierne marże pośredników i zmniejszyć koszty ogrzewania odbiorców końcowych.

Czytaj także:

Klienci docelowo mają mieć do dyspozycji węgiel z kopalń, w których prowadzona jest sprzedaż węgla za gotówkę: Marcel, Piast, Ziemowit, Jankowice, Rydułtowy, Murcki-Staszic, Sośnica, Bielszowice, Halemba oraz Mysłowice-Wesoła. W pierwszym etapie umożliwiono zakup sortymentu Karlik luz i Pieklorz luz z kopalń Chwałowice i Ziemowit.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Polska chce węgiel rosyjski zastąpić australijskim. Premier ponawia apel do krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 09:57
- Raz jeszcze apeluję o to, żeby Komisja Europejska zdecydowała się na embargo na węgiel rosyjski - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem. - Polska natychmiast chce zaprzestać również importu rosyjskiego węgla - zaznaczył. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rząd jest gotowy zrezygnować z rosyjskich surowców. "To będzie nieodczuwalne dla zwykłego obywatela"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 14:15
- Jesteśmy gotowi podjąć decyzję o rezygnacji z rosyjskich surowców energetycznych z dnia na dzień. Być może wymagałoby to chwilowych drobnych ograniczeń, ale nieodczuwalnych z perspektywy zwykłego obywatela - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. W jej ocenie rezygnacja z rosyjskiej ropy stanowi "wyzwanie dla całej Europy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rekordowy poziom światowej emisji CO2. Wzrost cen gazu doprowadził do większego popytu na węgiel

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 09:48
W 2021 roku światowa emisja CO2 wzrosła o 6 proc. - do najwyższego jak dotąd poziomu 36,3 mld ton - podaje Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Wzrost zużycia węgla podniósł w ubiegłym roku emisję CO2 o 2 mld ton w porównaniu do roku poprzedniego. To największy jak dotąd roczny wzrost.
rozwiń zwiń