Polskie Radio
Section05
Anna Moskwa

Projekt "Bitwa o remizy". Minister Moskwa: gmina z najwyższą frekwencją wyborczą otrzyma 1 mln zł

- Chcemy zachęcić do aktywnego udziału w wyborach. Dlatego ogłaszamy i zachęcamy do udziału w projekcie "Bitwa o remizy". W każdym powiecie ta gmina, która będzie miała najwyższą frekwencję wyborczą otrzyma milion złotych - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA straż pożarna infrastruktura Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska wybory w Polsce POLSKA

Niemieckie odpady w Polsce. Minister Moskwa: na pewno złożymy wniosek do TSUE

- Na pewno złożymy wniosek do TSUE w sprawie niemieckich odpadów w Polsce - zapewniła w TVP1 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że w środę strona polska i strona niemiecka przedstawiały KE swoje argumenty dot. odpadów. Konfrontacja - oceniła - była "miażdżąca dla Niemiec".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska Anna Moskwa odpady śmieci Niemcy POLSKA społeczeństwo

Dziś w Brukseli decyzja o niemieckich śmieciach w Polsce. Minister Moskwa: oczekujemy zabrania 35 tys. ton odpadów

Sprawą niemieckich śmieci w Polsce zajmie się dziś Bruksela. "Oczekujemy od Niemiec zabrania 35 tys. ton odpadów, które trafiły do Polski, a także poniesienia kosztów tej operacji" - poinformowała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że Polacy nie mogą pokrywać kosztów utylizacji odpadów od naszych zachodnich sąsiadów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa śmieci Niemcy Bruksela Komisja Europejska Jacek Ozdoba

Jest decyzja USA ws. szkoleń dla energetyki jądrowej. Marszałkowski: potrzebujemy nawet 10 tys. specjalistów

- Nawet wykształceni fizycy muszą nauczyć się obsługi systemów, których nigdy wcześniej nie widzieli. Za kilka lat będziemy potrzebowali kilku tysięcy specjalistów na różnych poziomach funkcjonowania elektrowni jądrowych, a plany Amerykanów wychodzą poza Polskę, chcą być aktywni w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. energetyki Mariusz Marszałkowski.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa energetyka USA Ministerstwo Klimatu i Środowiska Anna Moskwa

Tańszy prąd dla gospodarstw domowych. Minister Moskwa: roczny rachunek obniży się o około 120 zł

19 września wejdzie w życie rozporządzenie dotyczące 12-procentowej obniżki cen prądu dla gospodarstw domowych w 2023 r. - przekazała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że dzięki temu, roczny rachunek obniży się o ok. 120 zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Anna Moskwa energia elektryczna prąd Ministerstwo Klimatu i Środowiska energetyka społeczeństwo POLSKA

Tarcza energetyczna. Minister Moskwa: wartość działań osłonowych w 2022 i 2023 roku wyniesie blisko 100 mld zł

Wartość tarczy energetycznej, czyli m.in. mrożenia cen prądu dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych do końca 2023 r. wyniesie 100 mld zł - poinformowała PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że w ramach nadmiarowych przychodów i podatku od zysków nadzwyczajnych, firmy energetyczne do końca br. przekażą ok. 30 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska energia elektryczna energetyka energia atomowa energia odnawialna energia prąd rachunki budżet Polski deficyt budżetowy POLSKA społeczeństwo

"Węgla nie zabraknie". Minister klimatu o nadchodzącym sezonie grzewczym

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapewniła, że w Polsce w nadchodzącym sezonie grzewczym nie zabraknie węgla, bo zostały jeszcze zapasy z zeszłego roku. Dodała, że rząd na razie nie planuje wprowadzenia dopłat do zakupu węgla, jak w ubiegłym sezonie. Szefowa resortu klimatu podkreśliła też, że magazyny gazu w naszym kraju są pełne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA węgiel gaz Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Sąd administracyjny zawiesił postępowanie ws. decyzji środowiskowej GDOŚ. Minister Moskwa: walka o Turów trwa

Sąd administracyjny zawiesił postępowanie ws. decyzji środowiskowej GDOŚ dot. kopalni Turów do czasu formalnego zakończenia sprawy wniosku PGE GiEK o zmianę tej decyzji środowiskowej. Minister klimatu i środowiska przekazała, że "walka o Turów trwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Turów węgiel energia Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska energetyka NSA GOSPODARKA