Polskie Radio

"Z głową w górach". Kolejny przystanek: Karpacz

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 11:00
W ten weekend, w dniach 20-21 stycznia, Program 1 i Program 3 Polskiego Radia w ramach akcji "Z głową w górach" odwiedzają Karpacz i zapraszają słuchaczy na zimowe, plenerowe audycje. W cyklu - ciekawe wywiady, spotkania z dziennikarzami Jedynki i Trójki oraz liczne atrakcje. Podczas tegorocznych ferii redaktorzy Polskiego Radia będą kolejno odwiedzać górskie miejscowości: Zieleniec, Krynicę-Zdrój, Szczyrk, Czarną Górę i Ustrzyki Dolne. 
Akcja Polskiego Radia Z głową w górach w Karpaczu
Akcja Polskiego Radia "Z głową w górach" w KarpaczuFoto: Polskie Radio

Cykl "Z głową w górach" to akcja zainicjowana przez radiowe Jedynkę i Trójkę. Dziennikarze Polskiego Radia w ramach akcji odwiedzają popularne miejscowości górskie i realizują plenerowe audycje, aby móc spotkać się ze swoimi słuchaczami. Działania publicznego nadawcy radiowego mają propagować aktywny wypoczynek, bezpieczeństwo na stokach oraz prezentują walory turystyczne, krajoznawcze i kulturowe odwiedzanych miejsc. 

. .

W piątek, 20 stycznia, na antenie Programu 1 Polskiego Radia, w audycji "Muzyczna Jedynka" (od godz. 13.00) można było usłyszeć rozmowy i relacje, na które zaprosiła Anna Will.

W sobotę, 21 stycznia, plenerowe wydanie "Jedynego takiego miejsca" (od godz. 9.00). Słuchacze mogli spotkać się i porozmawiać z prowadzącą audycję - Sławą Bieńczycką. W ramach projektu "Z głową w górach" na radiowe relacje z malowniczych Sudetów zaprosił także reporter Jedynki - Patryk Bedliński. Ponadto relacji z Karpacza można słuchać w weekendowych serwisach radiowej Jedynki i w mediach społecznościowych stacji. 

. .

Karpacz odwiedzają także dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia. 20 stycznia, w piątek, od godziny 10.00 można było wysłuchać plenerowej audycji "Zapraszamy na weekend", którą prowadził Piotr Firan. Podczas wydarzenia Michał Margański prezentował sety didżejskie.

Od godz. 19.00 radiowa "Lista przebojów Trójki" - na audycję zaprosił Tomasz Miara. W sobotnie popołudnie słuchacze mogą wysłuchać audycji "Login: Aktywni" (od godz. 15.00) - prowadzący Piotr Firan. Ponadto ekipa radiowej Trójki na bieżąco prowadzi relacje w serwisach i mediach społecznościowych stacji.

- Podczas drugiego weekendu "Z głową w górach" odwiedzimy Karpacz. Naszym najbardziej ambitnym celem będzie wejście na Śnieżkę. Poza tym opowiemy o historii okolicy. Odwiedzimy Muzeum Zabawek oraz Historyczny Park Miniatur. Wybierzemy się także na wędrówkę szlakami - zobaczymy m.in. skały na Karpatce. Zostaniemy wciągnięci przez anomalię grawitacyjną - w Karpaczu jest bowiem miejsce, gdzie pojazdy same podjeżdżają pod górę. Oprócz tego będziemy się też uczyć jeździć na nartach, ale to w audycji "Login: Aktywni" - zapowiedział Paweł Turski, dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia. 

***  

Dziennikarze cyklu "Z głową w górach" już w najbliższym czasie wyruszą w dalszą trasę i odwiedzą kolejne miejscowości: Zieleniec (27-28 stycznia), Krynicę-Zdrój (3-4 lutego), Szczyrk (10-11 lutego), Czarną Górę (17-18 lutego) oraz Ustrzyki Dolne (24-25 lutego)

Więcej informacji o akcji "Z głową w górach" znajdziesz na stronach internetowych Jedynki i Trójki. Zapraszamy!

mat. pras. / oprac. rk  

Czytaj także

Zimowa stolica Polski. "Muzyczna Jedynka" prosto z Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 17:44
Zakopane od bardzo dawna nazywane jest zimową stolicą Polski. Znajduje się tu m.in. jeden z ośmiu w Polsce Ośrodków Przygotowań Olimpijskich, wyposażony w nowoczesną infrastrukturę sportową. W mieście odbywa się również wiele imprez. Właśnie stąd, tuż przed feriami i konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich, jako przedsmak weekendowego cyklu "Z głową w górach", było emitowane specjalne wydanie "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójka w zimowej stolicy Polski. Audycja specjalna z Zakopanego [SPRAWDŹ]

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 22:03
Góralska tradycja, muzyka, tańce i kultura Podhala. "Zapraszamy na weekend" nadawało z Zakopanego. Z plenerowego studia, wprost ze stolicy Tatr, Piotr Firan i jego wyjątkowi goście opowiedzieli o góralskich zwyczajach i zaprosili na akcję "Z głową w górach". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystawa "Harcerze. Bohaterowie. Sportowcy" w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 10:00
Instytut Pamięci Narodowej i Archiwum Akt Nowych w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy plenerowej "Harcerze. Bohaterowie. Sportowcy". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jedyne takie miejsce" w Zakopanem. Wizyta w zimowej stolicy Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 14:20
Nie bez powodu Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Co roku do miasta przyjeżdżają tłumy turystów, którzy korzystają z uroków Tatr. O to, by na przyjezdnych czekało wiele atrakcji i imprez, dbają również lokalne władze. Ten prawdopodobnie najpopularniejszy zimowy kurort w Polsce odwiedziliśmy w ramach audycji "Jedyne takie miejsce", jednocześnie rozpoczynając cykl audycji plenerowych na żywo "Z głową w górach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie zimowe z Polskim Radiem. Audycje specjalne z polskich uzdrowisk

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 21:18
Trwają ferie zimowe. Warto spędzić ten czas z Polskim Radiem, które przygotowało audycje specjalne oraz rozmowy na tematy związane z zimowym wypoczynkiem.
rozwiń zwiń