Polskie Radio

Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawia: Anna Rusowicz "Tobie"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 11:40
Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawia nowy utwór Anny Rusowicz zatytułowany "Tobie". Singiel zapowiadający nową płytę opublikowany został w ważnym dla artystki momencie, bo w dniu jej 40 urodzin (28 marca). To nie tylko symboliczna data, ale także zapowiedź wewnętrznej przemiany.
Okładka nowego singla Anny Rusowicz Tobie
Okładka nowego singla Anny Rusowicz "Tobie" Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Przyzwyczajenia zmienia się najtrudniej. To czeka wszystkich dotychczasowych wielbicieli Anny Rusowicz. Nowym będzie łatwiej! Tak, tak… Ania zyskała wewnętrzne przekonanie, że jej dziewczęce walory nabrały cech dojrzałej kobiety i singiel "Tobie" wydawany w dniu swoich czterdziestych urodzin – 28 marca 2023 roku – postanowiła sygnować dorosłym imieniem ANNA.

Ta piosenka, zapowiadająca kolejny, piąty już solowy album artystki jest rodzajem klamry zamykającej dotychczasowy etap życia Rusowicz. Życia osobistego i życia artystycznego.

Ania stała się Anną

Życie Anny Rusowicz, nieco bardziej zagmatwane, niż życie wielu jej słuchaczy, zdążyły wielokrotnie opisać magazyny drukowane i sieciowe. Wewnętrzny proces przemiany, któremu świadomie podlega Rusowicz, nie będzie się bynajmniej manifestował obcięciem i przefarbowaniem na zielono włosów oraz  płytą w stylu hip-hop. To nie ten przypadek…  Bo dojrzałość, która się przydarza prędzej, czy później każdemu z nas, to kwestia autentycznej akceptacji zachodzących przemian, w miejsce skazanej na niepowodzenie walki, jak uważa artystka.

Czytaj też: "Czekam na miłość". Ania Rusowicz: to piosenka bliska mojemu sercu

Wielokrotnie znajdujemy się w niekomfortowych dla nas sytuacjach, ale próba zachowania permanentnego poczucia bezpieczeństwa, to dla twórcy prosta droga do stagnacji i braku rozwoju. Z drugiej strony każdy artysta jest też zwykłym, żywym człowiekiem, jak wszyscy inni wokół niego. I przychodzi taki moment, że trzeba wziąć za swoje życie odpowiedzialność. A często nie tylko za swoje, jak choćby w przypadku macierzyństwa. Ania ma poczucie, że stanęła na własnych nogach i pozwoliła sobie być ANNĄ! Żyjącą i będącą w zgodzie z samą sobą. 

ZOBACZ WIDEO: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskiego Radia 


"Zmiany wewnętrzne zachodzą po cichu"

Czy ta wewnętrzna zmiana jest wyraźnie słyszalna w piosence "Tobie"? - Nasze zmiany wewnętrzne zachodzą po cichu. Mogą być niewidoczne dla osób postronnych - mówi Anna Rusowicz.

"Tobie", utwór skomponowany przez Annę Rusowicz i z tekstem przez nią napisanym został nagrany w łódzkim Tonn Studio. W nagraniu Artystce towarzyszyli:  gitarzysta Krzysztof Zagajewski, Marcin Jadach na basie i Tomasz Waldowski na perkusji, w sekcji dętej trębacz Rafał Gańko i saksofonista Sebastian Stanny oraz Marcin Cichocki na organach Hammonda. Zespół nagrywał w sposób dziś rzadko wykorzystywany, to znaczy na taśmę magnetofonową i tak zwaną "setką", czyli rejestrując utwór od początku do końca, bez dogrywania jakichkolwiek fragmentów.

Mat. promocyjne/kh

Czytaj także

Snow Track Ani Rusowicz. Snowboard i muzyka łączą ludzi

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 14:37
Na zimowe szaleństwo Ania Rusowicz, wraz z mężem Hubertem Gasiulem, wybrała się do Włoch. Ich zimową zajawką jest snowboard, a muzyka zawsze im towarzyszy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Rusowicz: moje piosenki mają proroczy kontekst

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:55
Sytuacja, w której się znajdujemy jest nieprawdopodobna i do niedawna nikt się nie spodziewał, że będzie możliwa. (...) Piosenki z płyty "Przebudzenie" czyli Świecie stój" czy utwór "Do lasu'" mają nawet taki proroczy kontekst - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Ania Rusowicz. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gośćmi wieczornej audycji Ania Rusowicz i Hubert Gasiul

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 18:24
Ania Rusowicz jest  nazywana "zakręconą hipiską" czy "najbarwniejszym dzieckiem-kwiatem ostatnich lat"; uważa, że mogłaby mieszkać na stałe w San Francisco. Idzie jednak własną drogą - raz wydaje się natchniona, innym razem twardo stąpająca po ziemi, zawsze mówi wprost.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przeglądam się w tekstach Osieckiej". Ania Rusowicz o koncercie "To, co najpiękniejsze"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:30
W 85. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej Polskie Radio zaprasza na koncert poświęcony jej pamięci oraz twórczości. W sobotni wieczór w Studiu Koncertowym zaprezentują się gwiazdy polskiej estrady. Jedną z nich będzie Ania Rusowicz, która w audycji "Pora na Trójkę" opowiedziała o szczególnej więzi, jaka łączy ją z tekstami Osieckiej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Rusowicz na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 20:00
Bigbitowo-rockowo-funkowa podróż, przywołująca wspomnienie epoki hipisów – taka jest muzyka Ani Rusowicz. Wokalistka dała koncert na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej 2 lutego 2020 roku. Prawie dokładnie trzy lata później, w niedzielę 19 lutego 2023 roku, powróciliśmy wspomnieniami do tamtego magicznego wieczoru.
rozwiń zwiń