Polskie Radio

"Grand Valse Brillante" w wykonaniu Lory Szafran [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2023 10:00
Lora Szafran odnalazła własną interpretację utworów uważanych w pewnych kręgach za kultowe i przygotowała we współpracy z Miłoszem Wośko dziesięć piosenek na płytę "LORA SZAFRAN EWA DEMARCZYK INSPIRACJE".
Grand Valse Brillante z płyty LORA SZAFRAN EWA DEMARCZYK INSPIRACJE
"Grand Valse Brillante" z płyty "LORA SZAFRAN EWA DEMARCZYK INSPIRACJE" Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Zaproszenie do zaśpiewania w duecie piosenki "Grand Valse Brillante" przyjęła Aga Zaryan, dla której to nie pierwsza tego typu współpraca z Lorą Szafran. Panie pięknie i emocjonalnie rozpisały na role historię opowiedzianą w wierszu Juliana Tuwima, do którego muzykę skomponował Zygmunt Konieczny

POSŁUCHAJ: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskego Radia 

Przypomnijmy, pierwszym singlem zapowiadającym krążek był utwór "Taki pejzaż", kompozycja Zygmunta Koniecznego do wiersza Andrzeja Szmidta, zaaranżowana przez Miłosza Wośko w sposób, który podkreśla, jak bardzo po swojemu, znajdując w nich własną refleksję i emocje Lora Szafran interpretuje utwory sprzed lat.

 

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Lora Szafran i Łukasz Gorczyca grają razem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 18:04
To dość zaskakujący duet, choć Łukasz Gorczyca zapewnia, że poznał Lorę Szafran wiele lat temu. Piosenkarka zgodziła się zaśpiewać z nim utwór "Pies z Kosmosu" na jego nową, drugą płytę "Piosenki". W Programie 1 Polskiego Radia można było usłyszeć przedpremierową prezentację utworu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lora Szafran i Marek Bałata śpiewają Chopina. Posłuchaj archiwalnego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 20:00
Minęło ponad 25 lat, odkąd dwójka znakomitych polskich wokalistów jazzowych – Lora Szafran i Marek Bałata, pojawiła się w studiu M1 (później znanym jako Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej), by zaprezentować wokalne interpretacje utworów Chopina do słów Justyny Holm i Stefana Witwickiego. Nagranie z tego koncertu przypomnieliśmy w Święto Niepodległości 2020 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Najlepsze nazwiska, najlepsze twarze, najlepsze głosy". Włodzimierz Nahorny i przyjaciele w NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 10:45
- Zawsze się cieszę, widząc tylu przyjaciół, tylu dobrych ludzi na scenie. To jest dla mnie olbrzymia radość i satysfakcja, honor grać z takimi ludźmi na wspólnej scenie. Bardzo dziękuję kochani, że będziecie - mówił w Dwójce muzyk Włodzimierz Nahorny. Artysta w minionym roku świętował 80. urodziny, a koncert, na który zapraszał, jest kontynuacją jubileuszowych obchodów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Album "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje". Interpretacje utworów sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2023 16:20
Lora Szafran odnalazła własną interpretację utworów uważanych w pewnych kręgach za kultowe i przygotowała we współpracy z Miłoszem Wośko dziesięć piosenek na płytę "Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje". Album nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się 24 listopada br., a dzisiaj (30.10) miała miejsce premiera singla pt. "Taki pejzaż" zapowiadający nową płytę. 
rozwiń zwiń