Polskie Radio Dzieciom

"Ferie z Gwiazdami". Tomek Gregorczyk w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 10:06
Do jutra potrwają "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom". Dziś zapraszamy na spotkanie w wokalistą Tomkiem Gregorczykiem byłym członkiem jednego z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia 4 Dreamers, a jutro z Sarą James, reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Co gwiazdy lubią robić w wolnym czasie? Co jest ich inspiracją do działania i rozwoju oraz jakie mają pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. 
Tomek Gregorczyk zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom
Tomek Gregorczyk zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"Foto: mat. prom.

Za nami już 8 spotkań z 8 gwiazdami. Wczoraj w akcji gościła Hejka tu Lenka. W każdym ze spotkań, ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom opowiedzieli m.in. o swoich pomysłach na udane ferie zimowe. Nela Mała Reporterka w czasie ferii zimowych uwielbia spacery po lesie podczas których może odnajdywać tropy zwierząt. Ida Nowakowska zazwyczaj jako dziecko wyjeżdżała na narty do Zakopanego zaś Hejka tu Lenka zazwyczaj w pierwszym tygodniu ferii wyjeżdża np. na narty a w drugim spędza czas na spotkaniach z przyjaciółmi. Jakie pomysły na ten czas, ma Tomek Gregorczyk, nasz dzisiejszy gość "Ferii z Gwiazdami"? 
Kliknij i oglądaj video.

Tomek Gregorczyk przez trzy lata był członkiem zespołu 4Dreamer. W 2021 roku rozpoczął karierę solową. Rozkwit jego muzycznej kariery zapoczątkował występ w "The Voice-Kids". Jak wspomina w wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu Dzieciom, to właśnie ten program był punktem zwrotnym w jego życiu. Wtedy właśnie znalazł się w 4Dreamers i rozpoczął karierę wokalną.

Tomek Gregorczyk jest solistą, sam także pisze teksty piosenek i współtworzy linie melodyczną do wykonywanych utworów. W wywiadzie dla Polskiego Radia Dzieciom opowiedział o tym, jak wygląda proces powstawania piosenek, w jakim stopniu są to jego dzieła, a w jakim to praca pozostałych artystów i twórców. Powiedział także o tym, jak odnajduje się na scenie w roli solisty po 3 latach występowania jako członek boys bandu. 

Wywiady z naszą dzisiejszą gwiazdą można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a także obejrzeć je w mediach społecznościowych w wersji video. 

"Ferie z Gwiazdami" od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00).

Harmonogram "Ferii z Gwiazdami":

31.01. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci;
1.02. Olek Klembalski –  finalista "The Voice Kids";
2.02. Ida Nowakowska – tancerka, choreografka, dziennikarka;
3.02. Natalia Sisik – influencerka, dziennikarka internetowa, tiktokerka;
4.02. Kuba Szmajkowski – wokalista;
7.02. Katarzyna Łaska – aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu";
8.02. Karolina Olszewska i Natan Grzybowski –  laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja";
09.02. Hejka tu Lenka – youtuberka;

10.02. Tomek Gregorczyk – wokalista; 

11.02. Sara James – wokalista, zwyciężczyni 4 edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. 

Podsumowanie akcji na antenie Polskiego Radia Dzieciom 13 lutego przez cały dzień. 

Wywiady z ulubieńcami słuchaczy PR Dzieciom przeprowadzają Weronika i Bartek.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: ferie zimowe 2022

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:20
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 specjalną ofertę skierowaną do dzieci oraz rodziców. Już od poniedziałku 17 stycznia na antenie stacji usłyszeć można przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw, propozycje aktywności zimowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nela Mała Reporterka w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:12
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Zabawę zaczęliśmy z Nelą Małą Reporterką. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olek Klembalski w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 13:08
Od wczoraj przez najbliższe 2 tygodnie ulubieńcy słuchaczy PR Dzieciom: Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska czy Katarzyna Łaska umilają najmłodszym czas w okresie ferii zimowych. Opowiadają o swoich pomysłach na ten czas, o swoich życiowych inspiracjach, prezentują ulubione książki i przybliżają swoją twórczość. Dziś zapraszamy na spotkania z Olkiem Klembalskim - finalistą "The Voice Kids".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami". Ida Nowakowska w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 08:55
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Dziś zapraszamy na zabawę z Idą Nowakowską - tancerką, choreografką i dziennikarką. Jakie ma zainteresowania i jak spędza z dzieckiem tegoroczne ferie? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie z czasów dzieciństwa Natalii Sisik. Zapraszamy na "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 15:04
"Ferie z gwiazdami" to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Katarzyna Łaska oraz Natalia Sisik, z którą spotkanie już dziś! Rozmowy z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy można usłyszeć na antenie stacji oraz oglądać video wywiady w mediach społecznościowych. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trwają "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom". Zaprasza Kuba Szmajkowski

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 09:50
Na czas ferii zimowych dla województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego Polskie Radio Dzieciom przygotowało akcję "Ferie z Gwiazdami". To cykl 10 spotkań z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy PR Dzieciom podczas których opowiadają o swoich pomysłach na ten czas, o swoich życiowych inspiracjach, prezentują ulubione książki i przybliżają swoją twórczość . Za nami spotkania w towarzystwie m.in. Neli Małej Reporterki, Idy Nowakowskiej czy Natalii Sisik. Dziś gościem akcji jest uczestnik polskich preselekcji do Eurowizji 2022 Kuba Szmajkowski. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Olszewska i Natan Grzybowski w akcji "Ferie z Gwiazdami w PRD"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 15:00
Wtorkowe spotkanie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom pełne było rozmów o tańcu i dziecięcych pasjach. Gośćmi "Ferii z Gwiazdami" tego dnia (08.02) Karolina Olszewska i Natan Grzybowski, laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja". - To była prawdziwa przygoda życia. Fajne było to, że mogliśmy to wszystko zobaczyć z innej strony niż widzowie to oglądali – powiedział Natan Grzybowski dodając, że treningi i przygotowania do występu trwały po wiele godzin, 7 dni w tygodniu. - To była naprawdę ciężka praca, ale też naprawdę super przygoda. Co ten program zmienił w ich życiu?
rozwiń zwiń