X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Roksana Węgiel w jury przesłuchań na żywo II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Wystąpienia dzieci oceniać będzie jury z Roksaną Węgiel w składzie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty „Głosem dziecka vol. 2”.
Roxie
RoxieFoto: Radek Świątkowski

Na październik br. zaplanowano przesłuchania na żywo w II Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. 
W tym roku do jury Konkursu Dziecięcych Talentów dołączyła znana wszystkim 15-letnia artystka Roksana Węgiel! Przypomnijmy, że jej kariera wybuchła, kiedy zwyciężyła w Konkursie Eurowizji Junior 2018, a wcześniej brawurowo w I edycji The Voice of Kids. Od tamtego czasu każdy jej singiel ma od kilku do kilkunastu milionów wyświetleń na YouTube, a liczba muzycznych nagród rośnie z roku na rok. Nominowana do Fryderyka 2019, ma na koncie złotą (debiutancką) płytę, która przemieniła się już w platynową oraz pierwszą klubową trasę koncertową "The X Tour Roxie", na którą zostały wyprzedane wszystkie bilety.

Przewodniczącym Jury będzie Jerzy Petersburski Jr, obok którego zasiądzie artystka Roksana Węgiel, Daria Druzgała - dyrektor Polskiego Radia Dzieciom i Marcin Kusy - dyrektor Programu I Polskiego Radia.

Spośród blisko 700 zgłoszeń Jury wybrało 87 uczestników, w tym 60 w kategorii piosenka polska, 7 w kategorii piosenka zagraniczna i 20 w kategorii wiersz.

LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO II ETAPU KONKURSU

Młodzi twórcy i wykonawcy, którzy za pośrednictwem rodziców, przesłali swoje nagrania do Polskiego Radia Dzieciom, 22 czerwca mogli przekonać się czy zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu. Tego dnia, zgodnie z harmonogramem, redakcja Polskiego Radia Dzieciom ogłosiła wyniki I etapu.

Roksana Węgiel zapraszała do udziału w konkursie! [Zobacz video]

- Roksana Węgiel jest wielką inspiracją dla wielu młodych artystów - mówi Eryk Waszczuk, laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Mam nadzieję, że dla wielu dzieci, które wezmą udział w przesłuchaniach do finału, spotkanie z nią będzie motywacją do dalszego rozwijania muzycznych pasji. Mogę potwierdzić, że naprawdę warto! - dodaje Eryk, który tej wiosny wydał debiutancką płytę "Start.Rec.". 

Jerzy Petrersburski Jr zapraszał do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom skierowany jest do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek dziecka.  Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz.

Zgłoszenia przyjmowane były drogą elektroniczną  poprzez wypełnienie formularza i załączenie pliku audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż 4 minuty. Termin przyjmowania zgłoszeń upłynął 7 czerwca.

Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty "Głosem Dziecka vol. 2", która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.   

Etapy konkursu

I ETAP
03.04. 2020 r. start "II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom". 
07.06.2020 r. mija termin nadsyłania zgłoszeń.
22.06.2020 r. ogłoszenie wyników I etapu konkursu.
II ETAP
Październik 2020 r. przesłuchania na żywo wyłonionych przez Jury Uczestników. (dokładna data i godziny przesłuchań zostaną podane wkrótce).
Październik - listopad 2020 r. - wyłonienie 20 finalistów.
Grudzień 2020 nagranie płyty i uroczysty koncert laureatów.

Więcej informacji oraz REGULAMIN konkursu znajdują się pod adresem: konkurstalentow.polskieradio.pl

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Redakcja Polskiego Radia Dzieciom serdecznie dziękuje za wszystkie otrzymane zgłoszenia!

--

Zobacz relację z koncertu finałowego I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, od 1 stycznia słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz więcej na temat: DAB+ edukacja
Zobacz także

Czytaj także

Koncert niezwykłych dzieci i ich gości. "Głosem dziecka"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 10:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert podsumowujący I Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 06:55
Kiedy przychodzi moment wakacji kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń