X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Warsaw Summit. Fogiel: porozumienie konserwatywnych partii ma powstrzymać federalizację UE

05.12.2021 18:16
- Największym dowodem na współpracę z Rosją Putina jest Nord Stream 2. A kto go budował? Sojusznicy Pawła Grasia, podwładni Donalda Tuska z Europejskiej Partii Ludowej - powiedział, odnosząc się do negatywnych opinii opozycji dot. Warsaw Summit, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel: porozumienie konserwatywnych partii ma powstrzymać federalizację UE
Radosław Fogiel: porozumienie konserwatywnych partii ma powstrzymać federalizację UEAndrzej Hulimka/FORUM

W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie Warsaw Summit na którym obecni byli liderzy europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, które zasiadają w Parlamencie Europejskim. Wśród zaproszonych gości byli między innymi kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen oraz premier Węgier Viktor Orban.

Spotkaniu przewodniczyli prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Debatę europejskich liderów prawicowych frakcji negatywnie ocenili politycy polskiej opozycji. - Zepchnęliście nas na margines Unii Europejskiej. Dzisiaj można powiedzieć, że chcecie przekształcić Unię Europejską w Unię Rosyjską - powiedziała w Polsat News poseł Koalicji Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz. 

Z kolei były współpracownik Donalda Tuska Paweł Graś określił to spotkanie jako "kremlowską agenturę". "Mam nadzieję, że partia zdrady narodowej kiedyś za to wszystko zapłaci!" - napisał na Twitterze. 

"Politycy obawiają się porozumienia partii prawicowych"

Do jego kontrowersyjnego wpisu na antenie Polsat News odniósł się poseł Radosław Fogiel. - Jakbym miał być złośliwy, to bym powiedział, że Paweł Graś, będący cieniem Donalda Tuska jest o coś zazdrosny. O co? To jego szefa, szefa EPL gazety w Moskwie nazywały "naszym człowiekiem w Warszawie". Może z tego wynika problem? - ironizował zastępca rzecznika prasowego PiS.

Zdaniem polityka komentarz Pawła Grasia odnośnie Warsaw Summit to "wybieg retoryczny" i atak na coś, czego politycy opozycji się obawiają. - Boją się porozumienia partii konserwatywnych i prawicowych, które mają na celu powiedzenie "stop" idei federalizacji Unii Europejskiej - stwierdził Radosław Fogiel.

Poseł odniósł się także do oskarżeń o prorosyjskość. - Największym dowodem na współpracę z Rosją Putina jest Nord Stream 2. A kto go budował? Sojusznicy Pawła Grasia, podwładni Donalda Tuska z Europejskiej Partii Ludowej - wskazał Radosław Fogiel


polsatnews.pl/PR24/bf/ng/dad

Ekspert OSW: sankcje wobec Białorusi dotkliwe, ważne by nie pozwolić na ich obejście

05.12.2021 15:18
Wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk uważa, że najnowsze unijne sankcje będą dość dotkliwe dla białoruskiego reżimu i kluczowe będzie, by nie pozwolić na ich obejście. W rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką ekspert podkreślił, że poprzednie sankcje przyjęte w czerwcu, obejmujące restrykcje ekonomiczne, były znacznie ostrzejsze, ale najnowszy, piąty pakiet będzie dodatkowo uciążliwy.

Estońskie wsparcie na granicy polsko-białoruskiej. Szef MON o pierwszych zadaniach żołnierzy

05.12.2021 14:40
Wojska estońskie podjęły pierwsze prace na granicy polsko-białoruskiej. "Zadaniem żołnierzy z Estonii jest budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia oraz udrożnienie połączeń drogowych" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Polska i Katar zwiększą wymianę handlową

05.12.2021 16:39
Polska chce zwiększyć wymianę handlową z Katarem. Zapowiedział to w trakcie wizyty w stolicy tego państwa, Dosze, prezydent Andrzej Duda.