X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Produkcja szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce możliwa jeszcze w tym roku

19.06.2021 11:55
Za produkcję preparatów amerykańskiej firmy Novavax odpowiedzialna ma być polska spółka Mabion.  Według doniesień medialnych wstępny etap trzeciej fazy badań nad szczepionką firmy Novavax został zakończony i jej efektywność osiągnęła 89,3 proc.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneKunal Mahto/Shutterstock

- Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym amerykańskim partnerem. Wysoka skuteczność jest dobrą wiadomością, ponieważ zapotrzebowanie na szczepionki nadal jest bardzo wysokie - mówią portalowi przedstawiciele polskiej spółki Mabion, która ma produkować preparat.

Tvp.info wskazuje, że nawet 40 mln zł może wynieść wsparcie udzielone w tym celu polskiej spółce Mabion przez Polski Fundusz Rozwoju.

Produkcja komercyjna jeszcze w 2021 r.?

- Mabion, po skutecznym ukończeniu procesu transferu technologii oraz po dokonaniu ostatecznych uzgodnień i podpisaniu umowy z Novavax, będzie odpowiedzialny za produkcję substancji czynnej tzw. antygenu szczepionkowego, najważniejszego składnika kandydata na szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Novavax - podkreśla w rozmowie z portalem członek zarządu spółki Adam Pietruszkiewicz.

Przedstawiciel Mabionu zapewnia, że celem spółki "niezmiennie jest jak najszybsze podpisanie umowy z Novavax, tak by produkcja komercyjna w zakładzie rozpoczęła się jeszcze w 2021 roku".


PAP/ho

Sukces polskiej dyplomacji. Obraz Jana Matejki na wystawie w londyńskiej galerii sztuki

19.06.2021 09:15
W The National Gallery można oglądać wystawę "Rozmowy z Bogiem: Kopernik Jana Matejki", prezentującą m.in. wypożyczony z Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego obraz Matejki.  Wystawa jest wynikiem partnerskiej współpracy między The National Gallery i Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Narodowym w Krakowie, a także Instytutu Kultury Polskiej w Londynie.

Jest wstępna zgoda UE ws. sankcji wobec Białorusi. "Restrykcje mają uderzyć w sektor bankowy"

19.06.2021 10:00
Jest wstępna zgoda unijnych krajów na nałożenie sankcji gospodarczych na Białoruś. Poinformował o tym brukselskich korespondentów jeden z unijnych dyplomatów, zaangażowany w przygotowanie poniedziałkowego spotkania ministrów spraw zagranicznych w Luksemburgu. Prawdopodobnie w poniedziałek szefowie MSZ krajów UE dadzą zielone światło dla nałożenia sankcji gospodarczych. Następnie zostaną przygotowane odpowiednie akty prawne.

PGNiG rozpoczęło eksploatację nowego złoża na Morzu Norweskim. "Rekordowo krótki czas inwestycji"

19.06.2021 09:45
PGNiG Upstream Norway, razem z partnerami koncesyjnymi, uruchomiło produkcję ze złoża Grasel na Morzu Norweskim. "Dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury, inwestycja została zrealizowana w rekordowo krótkim czasie" - poinformowała spółka.