X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Caritas Polska niesie pomoc Ukrainie i uchodźcom

15.03.2022 13:50
Na Ukrainę nieprzerwanie płynie pomoc z całej Polski. Pomagają różnego rodzaju instytucje, samorządy, organizacje pozarządowe czy kościelne. Działania pomocowe ze strony Kościoła koordynuje Caritas Polska.
Audio
  • Caritas Polska pomaga Ukrainie - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Wolontariusze Caritas Polska pomagają osobom uciekającym przed wojną z Ukrainy
Wolontariusze Caritas Polska pomagają osobom uciekającym przed wojną z Ukrainy Foto: Facebook.com/CaritasPL

Caritas Polska przekazała potrzebującym blisko 50 tysięcy paczek żywnościowych i darów rzeczowych. Każdego dnia uchodźcy z Ukrainy w placówkach Caritas i miejscach publicznych dostają ok. 45 tysięcy posiłków. Takie posiłki dostają m.in. uchodźcy na Dworcu Głównym w Krakowie – mówi rzecznik archidiecezji krakowskiej ksiądz Łukasz Michalczewski.  

Organizacja wysłała już ponad 150 tirów z pomocą dla naszych wschodnich sąsiadów. - Wsparcie realizowane jest też ciągle na granicach - mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska. Kościół w Polsce przyjmuje też sieroty z Ukrainy.  

- Jesteśmy wdzięczni za pomoc, która dociera do nas z Polski - mówi biskup pomocniczy rzymskokatolickiej diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło.

30 tysięcy kanapek rozdaje dziennie uchodźcom Caritas archidiecezji przemyskiej, a wolontariusze przekazują osiem palet żywności osobom czekających w kolejkach na odprawę graniczną. Metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal podkreśla, że pomoc jest powszechna. - Uchodźców pod swój dach przyjmują osoby świeckie, Dom Matki i Dziecka Caritas, Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu oraz w zakonach siostry zakonne - dodaje arcybiskup Szal.

Na teren Ukrainy dzięki staraniom przemyskiej Caritas przekazano już 63 tiry i 38 busów z żywnością, wodą, suchym prowiantem, środkami higienicznymi, lekami, czy kocami. Na dworzec główny w Przemyślu oraz na granicę w Korczowej i Medyce przekazano także 45 wózków inwalidzkich oraz zamówiono 100 agregatów prądotwórczych dla ukraińskich szpitali i obiektów publicznych.

Caritas Polska współpracuje z Caritas Norwegii, USA, Niemiec. Wspólnie przygotowuje apele humanitarne. Przygotowuje również pomoc finansową dla uchodźców w miejscach ich pobytu.

IAR/ep

Polski ksiądz z Charkowa: do końca życia będę pamiętał każdy dzień wojny

14.03.2022 10:56
Do końca życia będę pamiętał każdy dzień wojny na Ukrainie – jak on wyglądał, co się działo, jakie były emocje i strach – przyznał dyrektor Caritas-Spes-Charków ks. Wojciech Stasiewicz, który w rozmowie z PAP opisał aktualną sytuację w mieście.

Wsparcie za przyjęcie uchodźców pod swój dach. Środki dla polskich rodzin, wojewodów i samorządów

14.03.2022 17:51
- Koszty, które ponoszą wojewodowie i samorządy, zostaną zwrócone - zapowiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Pieniądze trafią też do Polaków, którzy zdecydowali się przyjąć pod swój dach uchodźców. Wiceminister poinformował, że w obliczu napływu osób z Ukrainy wsparcie w pracy dostaną również w razie potrzeby urzędnicy.

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński w Kijowie. Rozmowy z prezydentem Ukrainy

15.03.2022 11:17
Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii wyruszyli do Kijowa, gdzie spotkają się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem oraz przedstawią pakiet wsparcia dla Ukrainy - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.