Redakcja Polska

Orlen przedłużył kontrakt z Robertem Kubicą. Polak będzie jeździć ferrari

29.11.2023 15:31
Robert Kubica będzie się ścigał w wyścigach długodystansowych za kierownicą ferrari - potwierdził prezes Orlen S.A Daniel Obajtek. W środę przedłużono współpracę 38-letniego kierowcy z koncernem paliwowym o kolejne trzy lata.
Kierowca ORLEN Team WRT Robert Kubica podczas briefingu prasowego zorganizowanego w atrium siedziby ORLEN w Warszawie. Spotkanie poświęcone było nowym planom sponsoringowym koncernu PKN ORLEN
Kierowca ORLEN Team WRT Robert Kubica podczas briefingu prasowego zorganizowanego w atrium siedziby ORLEN w Warszawie. Spotkanie poświęcone było nowym planom sponsoringowym koncernu PKN ORLEN PAP/Piotr Nowak

- Budowa, rozpoznawalność marki to bardzo ważna rzecz. Od parunastu lat w ten sposób budujemy naszą siłę, nie tylko w Polsce. Jesteśmy w ponad stu krajach świata. Nasza rozpoznawalność rośnie, ale najlepiej - poprzez sport. Z Robertem mamy już umowę pięć lat i miło mi poinformować, że przedłużyliśmy ją o kolejne trzy lata. Robert będzie się ścigał w wyścigach długodystansowych za kierownicą ferrari - poinformował Obajtek podczas briefingu prasowego.

Kubica już w tym sezonie startował w wyścigach długodystansowych, ale w niższej kategorii LMP2. Z belgijskim zespołem WRT zdobył mistrzostwo świata. Od przyszłego sezonu zasiądzie w startującej w najwyższej klasie Hypercar ekipie Ferrari.

- Mam nadzieję, że będziecie ze mnie dumni. Miałem tydzień temu krótką chwilę na zapoznanie się z autem. Czekam na przyszły sezon, choć najpierw na odpoczynek, naładowanie baterii - powiedział Kubica.


IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Robert Kubica PKN Orlen

Polskie Linie Lotnicze LOT będą częściej latać do Seulu

28.11.2023 14:07
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że wystąpią do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o zwiększenie częstotliwości regularnych rejsów na trasie z Warszawy do stolicy Korei Południowej - Seulu. 

Zakończyła się modernizacja polskiego obserwatorium astrofizycznego w Chile

28.11.2023 16:27
Zakończyła się modernizacja polskiego obserwatorium astrofizycznego Cerro Murphy w Chile. Stałą obserwację prowadzi tam pięć nowoczesnych teleskopów, które badają najdalsze granice kosmosu i szukają odpowiedzi na pytanie o tempo rozszerzania się wszechświata.

W Warszawie zaprezentowano odzyskane pamiątki po Ignacym Janie Paderewskim

29.11.2023 10:16
Pamiątki po Ignacym Janie Paderewskim, pianiście i kompozytorze, premierze rządu II RP, m.in. fortepian marki Bösendorfer z 1860 roku, zaprezentował we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, który przedmioty te zakupił na aukcji.

Okręt podwodny ORP „Sokół” w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

29.11.2023 12:12
Nowy, niezwykle cenny eksponat dotarł już na miejsce z PGZ Stoczni Wojennej na Oksywiu. Mający prawie 50 metrów długości i ważący 370 ton kolos przewożony był pod muzeum na specjalnych platformach.

"Polska miała rację w kwestii rosyjskiego zagrożenia". W Londynie o polskiej pomocy Ukrainie

29.11.2023 13:09
- Polska jest jedynym krajem na świecie, który na tak niewyobrażalną skalę udowodnił swoje zaangażowanie na rzecz pomocy Ukrainie, poszkodowanej w wyniku rosyjskiej agresji - oświadczył Jurij Lysenko, przedstawiciel ukraińskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, dyrektor "Conservative Friends of Ukraine", podczas rozpoczętej 27 listopada w Londynie, konferencji poświęconej polskiemu wsparciu Ukrainy.