X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Tydzień Nauki Polskiej na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju

18.02.2022 13:21
- Udział w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju, jest dla nas ważnym doświadczeniem, a jednocześnie wielkim wyzwaniem, mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. - Po raz pierwszy mamy okazję uczestniczyć w wystawie EXPO, na której możemy zaprezentować polską naukę w tak atrakcyjny sposób - dodaje.
Audio
  • O Tygodniu Nauki Polskiej na EXPO 2020 w Dubaju opowiedziała Marii Wieczorkiewicz, doktor Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej [posłuchaj]
Tydzień Nauki Polskiej na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju
Tydzień Nauki Polskiej na Wystawie Światowej EXPO 2020 w DubajuFoto: NAWA

Od 17 do 23 lutego w Dubaju trwa Tydzień Nauki Polskiej, któremu patronują Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Koncepcja tej prezentacji, z uwagi na różnorodną publiczność odwiedzającą wystawę EXPO 2020, koncentruje się na trzech tematach. Jeden dotyczy polskiej medycyny. Poprzez wystawę zatytułowaną  POLAND THE HEART OF EUROPE przedstawiono osiągnięcia  polskiej medycyny – zarówno z przeszłości, jak i  teraźniejszości.

Ten wątek w polskim pawilonie na EXPO w Dubaju pojawił się nie bez przyczyny. Dziś bowiem coraz większą grupę zagranicznych studentów na polskich uczelniach medycznych i technicznych stanowią studenci z krajów arabskich. Wystarczy przytoczyć liczby: spośród ponad 2,3 tys. młodzieży pochodzenia arabskiego ponad 670 osób studiuje nauki medyczne. NAWA ma nadzieję na zwiększenie tego zainteresowania.

Z myślą o młodych i najmłodszych zwiedzających EXPO 2020 przygotowano część popularno-naukową naszej ekspozycji. Przy współudziale Centrum Nauki Kopernik oraz Akademii Super Bohaterów zorganizowano warsztaty, pokazy i doświadczenia przybliżające naukę.

Trzecią część poświęcono wymianie akademickiej i naukowej, w Dubaju z ciekawymi wykładami i prelekcjami wystąpią przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk oraz Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Kulminacja wydarzeń związanych z Tygodniem Nauki Polskiej na EXPO 2020 w  Dubaju nastąpi w Dniu Nauki Polskiej. To święto przypadające tradycyjnie 19 lutego – czyli w dniu urodzin jednego z najbardziej znanych polskich uczonych w historii, Mikołaja Kopernika. Wtedy także oficjalnie otwarta zostanie wystawa „POLAND THE HEART OF EUROPE”.

O Tygodniu Nauki Polskiej na EXPO 2020 w Dubaju opowiedziała Marii Wieczorkiewicz, doktor Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Dwujęzyczność dzieci. Szansa i wyzwanie dla nauczycieli i rodziców

17.02.2022 13:08
Na lekcjach angielskiego w szkole, najczęściej się nudzą. Nauczyciele skarżą się na utrudnioną komunikację z uczniem w pierwszych miesiącach nauki w Polsce. W kontaktach z rówieśnikami czasem brakuje im polskich słów. Rodziny polskich emigrantów, które wróciły do kraju wiedzą, że pojęcie dwujęzyczności będzie towarzyszyć ich dzieciom przez całe życie.

"Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności". IPN realizuje projekt poświęcony armii gen. Władysława Andersa

17.02.2022 14:23
Projekt zainaugurował wjazd specjalnego pociągu „Anders” Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Włocławka. Z Łodzi przyjechała nim córka generała Władysława Andersa - Anna Maria Anders, która otworzyła we Włocławku wystawę poświęconą jej ojcu.

Jacek Malczewski w odsłonie romantycznej - na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie

18.02.2022 11:00
Młodopolski malarz inspirowany motywami romantycznymi - taki obraz jednego z najbardziej znanych polskich twórców wyłania się z ekspozycji przygotowanej przez krakowskie muzeum. "To Malczewski trochę z off-u, nieodstępny w kolekcjach publicznych" - uważa dyrektor Andrzej Szczerski.