X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

OBWE apeluje o poprawę sytuacji mediów w Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 06:10
Media na Białorusi nadal stykają się z poważnymi wyzwaniami i władze kraju powinny wykazać wolę wprowadzenia międzynarodowych standardów w sferze wolności słowa - podkreśliła w Mińsku przedstawicielka OBWE do spraw wolności mediów Dunja Mijatović.
Dunja Mijatowić i Uładzimir Makiej
Dunja Mijatowić i Uładzimir MakiejFoto: OBWE

Wyraziłam zaniepokojenie poważnymi wyzwaniami, z jakimi nadal stykają się media na Białorusi - napisała Mijatović w oświadczeniu po pierwszym dniu wizyty w tym kraju. - Nie ma żadnych zmian pozytywnych. Nadal istnieje konieczność, by władze wykazały polityczną wolę wprowadzenia międzynarodowych standardów w dziedzinie wolności słowa i swobody mediów - powiedziała.
Mijatović zwróciła również uwagę na konieczność niezwłocznych zmian w ustawie o mediach, która jej zdaniem ogranicza ich wolność. Wskazała m.in., że należy zmienić wymogi akredytacji dziennikarzy i zapewnić im skuteczniejsze sposoby zdobywania informacji.
- Nadszedł czas, by obniżyć presję na media na Białorusi - oznajmiła, przypominając, że jej urząd jest gotów udzielić odpowiednich rekomendacji.
Przedstawicielka OBWE za okoliczność pozytywną uznała to, że żaden z dziennikarzy nie jest w więzieniu i przeciwko żadnemu nie jest prowadzona sprawa karna. Podkreśliła jednak, że na Białorusi nadal stosowana jest praktyka krótkoterminowych zatrzymań dziennikarzy, i wezwała władze do jej zaprzestania.
W poniedziałek Mijatović spotkała się z przedstawicielami oficjalnego Białoruskiego Związku Dziennikarzy oraz niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (BAŻ), a także z niezależnymi działaczami. Wraz z wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Aleną Kupczyna otworzyła też seminarium na temat współpracy mediów z organami ochrony prawa.
Kupczyna zapewniła ze swej strony, że Białoruś jest gotowa do konstruktywnego dialogu z OBWE, i wyraziła zainteresowanie wykorzystaniem eksperckiego potencjału tej organizacji "w celu udoskonalenia krajowego ustawodawstwa".

Dunja Mijatovi spotkała się też z szefem MSZ Uładzimirem Makiejem - podaje OBWE.
BAŻ poinformowała w poniedziałek, że w tym roku zanotowano 21 przypadków zatrzymywania dziennikarzy w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych, co jest liczbą dwukrotnie niższą od ubiegłorocznej. Ale jednocześnie zaczęto wymierzać dziennikarzom grzywny za rzekome łamanie zasad wykonywania pracy dziennikarskiej - podkreślił prawnik BAŻ Andrej Bastuniec.
PAP/OBWE/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Biełsatu Europejczykiem Roku Reader’s Digest

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 16:23
Dyrektor Biełsatu Agnieszka Romaszewska-Guzy jako pierwsza osoba z Polski otrzymała tytuł Europejczyka Roku 2013, przyznawany przez europejskie wydanie Reader’s Digest..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurodeputowani pytają Komisję Europejską o Biełsat

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 05:00
Polscy eurodeputowani zapytali Komisję Europejską o możliwości wsparcia telewizji Biełsat. To odpowiedź na apel białoruskiej opozycji, która chce by telewizję wsparły inne państwa UE i jej instytucje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Buzek: Fundusz na Rzecz Demokracji może wesprzeć Biełsat

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 18:40
Unia Europejska ma instrumenty, które mogą wesprzeć Biełsat. Najważniejszy z nich wydaje się nowy Fundusz na Rzecz Demokracji, utworzony z inicjatywy Polski – mówi portalowi PolskieRadio.pl Jerzy Buzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Unia powinna otworzyć sakiewkę dla Biełsatu”

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 06:00
Jeśli trzeba otworzyć sakiewkę, sprawdza się porzekadło "wśród najlepszych przyjaciół, psy zająca zjadły”. Nie można pozwolić, by tym razem tak się stało – mówi eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski, pytany o Biełsat. Opozycja białoruska chce, by tę telewizję wspierały inne kraje Unii, nie tylko Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpracownik Biełsatu dostał ostrzeżenie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 10:50
Białoruska prokuratura ostrzegła niezależnego dziennikarza Aleksandra Barazienkę. Uznała, że dziennikarz dopuścił się naruszenia ustawy o środkach masowego przekazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biełsat znów nie dostał akredytacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 17:50
Białoruskie MSZ uważa, że nie może wystawić akredytacji jedynej białoruskojęzycznej stacji na Białorusi, gdyż dziennikarze współpracując z nią łamali prawo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reporterzy Biełsatu zatrzymani za fotografowanie budowy elektrowni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 14:44
Aleś Barazienka i Nasta Jaumen zostali zatrzymani w Ostrowcu w pobliżu placu budowy nowej białoruskiej elektrowni atomowej - informuje portal Biełsatu. Fotografowali plac budowy w rocznicę tragedii w Czarnobylu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: telewizję Biełsat czekają kolejne procesy. Sąd Najwyższy anulował swój wyrok

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 13:21
Kolegium Sądu Najwyższego Białorusi unieważniło we wtorek 24 czerwca korzystny dla telewizji Biełsat wyrok w sprawie o rzekomo bezprawne używanie znaku towarowego Biełsat TV, którą wytoczył jej przez szef firmy BIEŁSATplus Andrej Bielakou.
rozwiń zwiń