X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Kongres Mediów Katolickich w Grodnie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 01:00
W Grodnie spotkali się przedstawiciele mediów katolickich na Białorusi. Kongres otworzył arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz.
Audio
 Kongres Mediów Katolickich w Grodnie
Foto: catholic.by

W kongresie, odbywającym się w siedzibie grodzieńskiego wyższego seminarium duchownego, bierze udział ponad 100 osób: przedstawiciele białoruskiej prasy katolickiej, stron internetowych, blogerzy oraz katolicy pracujący jako dziennikarze w świeckich mediach. Są także dziennikarze z Polski, Rosji i Litwy. Dewiza kongresu to: "Internet, radio, prasa, telewizja: my, katolicy, tu jesteśmy!".

I Kongres Katolickich Mediów otworzył w piątek metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz. W pierwszym dniu trzydniowego spotkania z wykładem dla uczestników wystąpił polski reżyser Krzysztof Zanussi.

W programie kongresu są wykłady, dyskusje i okrągłe stoły. Przewidziano wystąpienia nuncjusza papieskiego na Białorusi abp. Claudio Gugerottiego oraz przedstawicieli białoruskiego Ministerstwa Informacji. Będzie także obecny dyrektor programowy Radia Watykańskiego ks. Andrzej Koprowski. Krzysztof Zanussi wygłosił dla uczestników wykład "Katolickie, chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Katolik w mediach elektronicznych"; poprowadzi też warsztaty "Jak mówić prawdę w mediach audiowizualnych?".

W ramach kongresu uczestnicy będą mogli oddać hołd relikwiom o. Maksymiliana Kolbego, przywiezionym na Białoruś z Niepokalanowa z okazji przypadającej 14 sierpnia 71. rocznicy jego śmierci. Na specjalnie przygotowanej wystawie będzie można zapoznać się z życiem i działalnością o. Kolbego, w tym wydawniczą.

Jak powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Białorusi Jury Sańko, na Białorusi działają różne media katolickie, w tym portal catholic.by i grodnensis.by.

- Każda diecezja ma swoją stronę internetową. Istnieją katolickie wydawnictwa i pisma. W diecezji mińsko-mohylewskiej wychodzi czasopismo ”Ave Maria”, w pińskiej ”Dyałoh”, w witebskiej ”Katalicki Wiesnik”, w grodzieńskiej ”Słowa Życcia” i wiele innych - wymienił Sańko.

Jak dodał, na Białorusi nie ma radia katolickiego, natomiast w państwowym radiu białoruskim jest transmitowana niedzielna msza święta, są też audycje da katolików.
Według danych podawanych przez abp. Kondrusiewicza, na Białorusi żyje ok. 1,5 mln katolików.

catholic.by
catholic.by

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cudotwórcze ikony na kiermaszu w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 15:00
Ikony słynące cudami zostały wystawione w Mińsku przez monastyry z Białorusi, Rosji i Ukrainy, by wierni mogli im się pokłonić. Można też kupić stare, odrestaurowane ikony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące pielgrzymów w bialoruskiej Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 09:49
Około 30 tys. katolików z Białorusi, Polski i Rosji wzięło udział w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Budsławiu - białoruskiej Częstochowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Freski i greckie napisy w białoruskiej cerkwi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 14:51
W cerkwi św. Michała Archanioła w Synkowiczach na Białorusi odsłonięto fragmenty zabytkowych fresków z napisami w języku starogreckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Kondrusiewicz o apelu cerkwi i kościoła

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 21:00
Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz ocenił, że przesłanie Kościoła katolickiego w Polsce i Cerkwi prawosławnej w Rosji jest „bardzo ważnym dokumentem dla stosunków między Kościołem i Cerkwią na terenie byłego ZSRR”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relikwie o. Maksymiliana Kolbego odwiedziły Mińsk

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 00:02
Ojciec Maksymilian Kolbe przez kilka lat pracował na terenie dzisiejszej Białorusi - wspomina ojciec Alaksandr, który za pośrednictwem tego właśnie zakonnika został duchownym.
rozwiń zwiń