X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drugie życie zabytków na Żuławach

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 18:18
W "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy o kłopotach z dziedzictwem Żuław i wyzwaniach, jakie wiążą się z jego zachowaniem.
Audio
  • Drugie życie zabytków na Żuławach (Magazyn europejski/Dwójka)
Dom podcieniowy w styl charakterystycznym dla Żuław
Dom podcieniowy w styl charakterystycznym dla Żuław Foto: Bartol/wikipedia domena publiczna

Domy podcieniowe, cmentarze mennonickie, ceglane kościoły z drewnianymi wieżami - katolickie i protestanckie - oraz śluzy i mosty zwodzone. Takie obiekty przez stulecia wrosły w krajobraz Żuław, choć w ostatnich dziesięcioleciach podupadły, zniszczone lub wręcz zburzone. Te, które ocalały, mają szansę na drugie życie. Trzy żuławskie gminy - Cedry Wielkie, Nowy Staw i Nowy Dwór Gdański opracowały projekt, który zakłada renowację i rewitalizację zabytków, świadczących o wielokulturowej przeszłości regionu. Gośćmi audycji byli: Marta Dorobek z Urzędu Miasta w Nowym Dworze Gdańskim, regionalista Marek Opitz oraz wójt gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński.

Poza tym w audycji:

"A-i-R Wro" to wieloletni program rezydencji artystycznych prowadzony w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Powstał po to, aby zapraszać artystów z Europy do Wrocławia i umożliwiać wrocławianom wyjazd za granicę. Pobytom artystycznym towarzyszą spotkania, warsztaty, wystawy, performance i koncerty otwarte dla lokalnych społeczności. Docelowo ma powstać międzynarodowa platforma, która umożliwi artystom, kuratorom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń i wiedzy. O szczegółach programu opowiedzieli Robert Bachara - skrzypek, jeden z rezydentów skrzypek oraz koordynatorka "A-i-R Wro" Berenika Nikodemska.

Komisja Europejska i Europejski Fundusz Inwestycyjny uruchomiły system poręczeń dla wsparcia małych i średnich firm działających w sektorze kultury i sektorze kreatywnym. EFI będzie mógł udzielać wybranym pośrednikom finansowym bezpłatnych poręczeń i kontrgwarancji. Wszystko po to, by umożliwić przedsiębiorcom uzyskanie kredytów bankowych. Instrument finansowy został utworzony w ramach programu Kreatywna Europa - informuje Piotr Świtalski z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Nowy rząd Wielkiej Brytanii oraz zamach terrorystyczny w Nicei - to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie europejskiej. Komentarze włoskich i brytyjskich gazet prześledzą Marek Lehnert i Rafał Motriuk.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Bartosz Panek

Data emisji: 16.07.2016

Godzina emisji: 15.30

mc/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztolnia Królowa Luiza otworzy się dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 14:33
Do końca roku zostanie oddana pięciokilometrowa trasa wiodąca przez wyrobiska sztolni w Zabrzu. Więcej w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekran+, czyli warsztaty dla filmowych profesjonalistów

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 16:00
Zagraniczni goście, dziewięć planów filmowych i konsultacje mistrzowskie dla uczestników programu - tak w ogólnych zarysach wygląda trzecia, ostatnia już sesja międzynarodowego programu szkoleniowego Ekran+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Biennale Młodej Sztuki Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 14:09
We Wrocławiu otwarto unikatową wystawę promującą aktualne trendy w młodej sztuce. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczecin najlepszym miejscem w całej Europie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 16:00
Szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy wygrało prestiżowy konkurs European Prize for Urban Public Space 2016. M.in. o tym rozmawialiśmy w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń