X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczne czasoprzestrzenie Szymona Nidzworskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 16:44
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o najnowszej płycie cenionego saksofonisty i kompozytora Szymona Nidzworskiego zatytułowanej "Behind Your Eyelids".   
Behind Your Eyelids Szymona Nidzworskiego
"Behind Your Eyelids" Szymona Nidzworskiego Foto: mat. prom.

Szymon Nidzworski Project to autorskie przedsięwzięcie artysty znanego choćby z wielokrotnie wyróżnianego "Magnolia Acoustic Quartet". Album "Behind Your Eyelids" skomponowany przez Nidzworskiego to muzyka przywołująca czas i przestrzeń, zaaranżowana na wyjątkowy, jedenastoosobowy skład instrumentalny. Jeżeli można mówić o akustycznej muzyce ambient, to właśnie tutaj mamy z nią do czynienia. Mieszanka brzmień tych instrumentów w połączeniu z tekstami - napisanymi specjalnie do muzyki Nidzworskiego, czytanymi przez wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna - tworzą niezwykle nowatorskie, momentami awangardowe brzmienie na przecięciu muzyki filmowej, klasycznej, etnicznej i "muzyki fiordów".

Szymon Nidzworski i Krzysztof Bober (wydawca albumu, Fundacja Plateaux) będą gośćmi Tomasza Obertyna już o godz. 8.10 (transmisja wideo).

W audycji opowiemy również o wystawie czasowej w Muzeum Warszawy "Mikrokosmos rzeczy. Publiczne i prywatne życie kolekcji" (6.12.2017-18.03.2018). Ekspozycja opowiada o tworzeniu zbiorów tej stołecznej placówki, liczących dziś 300 tys. obiektów, i o przemianach, jakim poddawane są przedmioty, gdy stają się muzealnymi eksponatami. Poprzez losy przedmiotów "Mikrokosmos rzeczy" przedstawia historię tworzenia kolekcji Muzeum Warszawy i dzieje samej instytucji, założonej w 1936 r. jako Muzeum Dawnej Warszawy. Więcej o wystawie przed 9.00.

Posłuchamy także rozmowy Andrzeja Zielińskiego ze skrzypkiem jazzowym Mateuszem Smoczyńskim o jego najnowszej płycie "Metamorphosis".

Nie zabraknie również "Archiwalni", rekomendacji kulturalnej prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz przeglądu prasy, którego dokona Tomasz Cudowski. Połączymy się też z Krakowem i wypytamy Justynę Nowicką o nadchodzące premiery.

***
Na "Poranek Dwójki" w piątek (8.12) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

jp/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Noc w wielkim mieście". Przedwojenny jazz na nowo zagrany

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 10:00
- Przez chwilę był pomysł, by spisać aranże takich wybitnych kompozytorów jak Henryk Gold czy Henryk Wars. Okazało się jednak, że jest to tak plastyczny materiał, że trzeba go zrobić na nowo – opowiadał Jan Emil Młynarski o nowej płycie formacji Jazz Band Młynarski Masecki "Noc w wielkim mieście".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tango" w operze. "Mrożek jest bardzo muzyczny"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 11:00
- Jeżeli mamy tak wybitną sztukę, graną na całym świecie, to trzeba ją wzmacniać jeszcze przez takie pomysły jak opera - mówił Maciej Wojtyszko, reżyser operowej adaptacji najsłynniejszego dramatu Sławomira Mrożka. Światowa prapremiera spektaklu odbędzie się 8 grudnia w Warszawskiej Operze Kameralnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka duszy". Etiopski jazz z epoki wolności

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 16:20
- Jazz wylewający się z klubów nocnych, mężczyźni ubrani w dzwony, kobiety noszące miniówki i wszędzie dostępna prasa zagraniczna – to oblicze Addis Abeby, stolicy Etiopii, które w latach 60. niczym nie różniło się od świata zachodniego - powiedział Maciek Bochniak.
rozwiń zwiń