Samochodem po Polsce - wyprawa do trudno dostępnych miejsc

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2024 15:00
Gościem "Poranka Dwójki" był Mikołaj Gospodarek - autor książki "Polska. Weekend na czterech kółkach". - Jest to też zaproszenie do trochę mniej znanych rejonów, gdzie samochód jest niezbędny - mówił na naszej antenie.
Pozycja Polska. Weekend na czterech kółkach skierowana jest do osób zmotoryzowanych
Pozycja "Polska. Weekend na czterech kółkach" skierowana jest do osób zmotoryzowanychFoto: Shutterstock/sirtravelalot
  • W długi weekend majowy zachęcaliśmy do podróży po Polsce.
  • Naszym przewodnikiem był Mikołaj Gospodarek - autor książki "Polska. Weekend na czterech kółkach".

Już cztery lata temu - w czerwcu 2020 roku - Mikołaj Gospodarek wydał przewodnik dla tych, którzy chcieliby zwiedzić kraj, korzystając z kamperów i przyczep kempingowych.

Podróżowanie w czasach pandemii

Książka pt. "Polska na czterech kółkach" ukazała się w czasie pandemii koronawirusa - i znakomicie wpisała się w ówczesne potrzeby.

- Ta książka stała się wręcz czymś na wagę złota w tamtym czasie, bo hotele i inne obiekty, które normalnie świadczą usługi noclegowe, były wtedy nieczynne, albo też wiele osób nie chciało po prostu wchodzić w kontakt z innymi i szukało tych alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu - mówił Mikołaj Gospodarek.

Nowe miejsca, mało znane rejony

Teraz autor powraca z kolejną propozycją. Wydana kilka dni temu pozycja "Polska. Weekend na czterech kółkach" skierowana jest do osób zmotoryzowanych.

- Tak naprawdę również kamperowcy mogą korzystać z tej książki jako uzupełnienia tej pierwszej części, bo zadbałem o to, żeby te trasy się nie powielały, żeby te miejsca były nowe, świeże i wprowadzały też coś ciekawego do odkrywania Polski - wyjaśniał autor. - Z jednej strony jest uzupełnienie, ale z drugiej strony jest to też zaproszenie do trochę mniej znanych rejonów, gdzie samochód jest niezbędny.

Czytaj także:

Jak pisze wydawca, w przewodniku znajdziemy propozycje wycieczek do najróżniejszych regionów - "od Pomorza po Tatry, od zakamarków Mazur i Podlasia po dolnośląskie zakątki, od Szlaku Orlich Gniazd po kaszubskie morze, od wędrówki po śladach Krzyżaków aż po głęboki oddech zaczerpnięty na trasie przez zielone płuca Polski".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Mikołaj Gospodarek (podróżnik, autor książki "Polska. Weekend na czterech kółkach")

Data emisji: 2.05.2024

Godzina emisji: 9.31

mgc/wmkor

Czytaj także

Łada Granta, czyli tanie podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:30
Pandemia koronawirusa i wszystko co z nią związane (pozamykane hotele, restrykcje, obostrzenia) skutecznie ograniczają możliwości podróżowania. Mimo świadomości zagrożenia COVID-19, chcielibyśmy choć na kilka dni wyjechać i zmienić otoczenie. Z pomocą przychodzi Łada Granta!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie w autobusie szkolnym. Dom za 4 tysiące dolarów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 07:00
Gdy tylko ktoś daje drugie życie starym i wysłużonym pojazdom, wówczas zasługuje na wielkie brawa i szacunek. Odrestaurowanie maszyny wiąże się zawsze z wielkimi kosztami. Szczególnie, gdy zamierza się w niej zamieszkać… 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Chojnowska zaprasza w podróż po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2023 12:00
- Ja sama cudze chwaliłam, dopóki nie zaczęłam jeździć po Polsce tak trochę bardziej dokładnie i częściej. I zaczęłam ją chwalić - mówiła w Dwójce Dorota Chojnowska - podróżniczka, dziennikarka i fotografka.
rozwiń zwiń