X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Adam Bodnar

Będą zmiany dotyczące holowania aut. Ekspert wyjaśnia

- Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływało wiele skarg dotyczących holowania samochodów pozostawionych w niewłaściwych miejscach. TK stwierdził niezgodność obecnie obowiązujących regulacji z prawem, dzięki czemu za 9 miesięcy zostaną wprowadzone zmiany – powiedział w audycji "W samo południe" Piotr Mierzejewski, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Trybunał Konstytucyjny Adam Bodnar Krzysztof Grzesiowski

RPO: ustawodawca nie może zmieniać konstytucji ustawami

- To konstytucja, którą wszyscy zatwierdzili w referendum, stwierdziła jak będzie ukształtowana Krajowa Rada Sądownictwa. Ustawodawca nie może zmieniać konstytucji ustawami, korzystając z większości parlamentarnej. Obserwujemy obecnie wypaczanie konstytucji. Doszło do tego, że do Trybunału Konstytucyjnego są zgłaszani regularni członkowie partii politycznych. Cały czas mamy w Trybunale Konstytucyjnym są osoby, które w nim zasiadają, a nie mają do tego prawa – mówił w audycji 24 Pytania rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.
Zobacz więcej na temat:  Krajowa Rada Sądownictwa RPO krs Adam Bodnar reforma sądownictwa

RPO: reforma sądownictwa nie jest kwestią wymiany kadr

– Mamy problem z doręczeniami przesyłek, z biegłymi sądowymi, sądy często nie stosują praktyki koncentrowania materiału dowodowego. Reforma wymiaru sprawiedliwości to mnóstwo różnych, drobnych spraw organizacyjnych, które muszą być poprawiane. To też kwestie dotyczące relacji sędziów ze stronami postępowania, a nie gruntownej wymiany kadrowej proponowanej przez prezydenta – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa sądownictwo RPO Andrzej Duda Adam Bodnar krs POLSKA

"Nie weryfikowaliśmy wersji 95-letniego powstańca"

21 sierpnia Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich opublikowało na swojej witrynie internetowej list o 95-letnim powstańcu warszawskim. "Mam 95 lat i jestem jednym z ostatnich powstańców warszawskich. Pod koniec życia za przelaną krew dla Polski, za pracę zawodową i społeczną zostałem nagrodzony dezubekizacją". Jak dowiedział się portal tvp.info, biuro RPO nie zweryfikowało żadnej informacji podanej przez mężczyznę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Powstanie Warszawskie

Adam Bodnar: prezydent mógł zawetować trzy ustawy

- Ustawa, która nie została zawetowana przez prezydenta także rodzi pewne niebezpieczeństwo. Jest to bowiem przede wszystkim ustawa kadrowa, która zmierza do zmiany prezesów sądów, a w konsekwencji także przewodniczących wydziału, rzeczników prasowych, sędziów wizytatorów – powiedział w audycji 24 Pytania Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Gość odniósł się w ten sposób do reformy sądownictwa proponowanej przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda krs Sąd Najwyższy POLSKA

"Adam Bodnar powinien podać się do dymisji"

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przeprosił za swoją wypowiedź dotyczącą współuczestnictwa narodu polskiego w Holokauście. Bodnar wyraził ubolewanie i podtrzymał, iż wśród Polaków także były osoby popełniające zbrodnie na Żydach. Wypowiedź rzecznika komentowali w audycji Gorący Temat założyciel Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski i Marcin Makowski z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Bodnar Holokaust Niemcy II wojna światowa

RPO do dymisji? "Będzie próba odwołania Adama Bodnara"

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar powinien podać się do dymisji za wypowiedź na temat Holokaustu. Zdaniem Kukiz'15 - PiS powinien złożyć w Sejmie wniosek o odwołanie Bodnara. Platforma Obywatelska podkreśla, że słowa RPO nie powinny były paść, ale zauważa, że za nie przeprosił. O przyszłości Adama Bodnara mówili w audycji Wróżenie z Faktów Anna Sarzyńska ("wSieci") i Marcin Celiński ("Liberte!").
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Holokaust POLSKA Łukasz Warzecha Marcin Celiński PiS