Polskie Radio
Section05
B9

Szef NATO: zniszczenie tamy naraża cywilów. Rosjanie po raz kolejny pokazali swoją brutalność

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg we wtorek w Bratysławie, gdzie uczestniczy w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki, czyli państw wschodniej flanki Sojuszu, oświadczył, że "zniszczenie tamy na Dnieprze spowodowało zagrożenie dla ludzi i środowiska". - Po raz kolejny pokazuje ono brutalność agresji Rosji wobec Ukrainy - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Bratysława ŚWIAT Ukraina Rosja Europa Roman Polko wojna na Ukrainie wojna 2023 Jens Stoltenberg NATO Słowacja Bukareszteńska dziewiątka

Spotkanie doradców ds. bezpieczeństwa narodowego państw B9. BBN: chcemy wypracować wspólne stanowisko

Wieczorem BBN przekazało, że "w środę doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9) spotkają się w Warszawie, aby omówić stanowisko wschodniej flanki NATO przed szczytem NATO w Wilnie oraz przygotowania do czerwcowego szczytu prezydentów państw B9 w Bratysławie".
Zobacz więcej na temat:  strategia bezpieczeństwa Bukareszteńska dziewiątka NATO POLSKA Warszawa BBN Jacek Siewiera

Kryzys na granicy. Wspólne oświadczenie szefów resortów obrony narodowej państw B9. "Jesteśmy solidarni"

Ministrowie obrony Bukaresztańskiej Dziewiątki we wspólnym oświadczeniu, które dotyczyło zagrożeń na wschodniej flance NATO, podkreślili, że wspólna polityka odstraszania i obrony jest konieczna. Wyrażono też solidarność wobec agresji hybrydowej, która jest skierowana na Polskę i Unię Europejską.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Mariusz Błaszczak strategia bezpieczeństwa NATO Bukareszteńska dziewiątka