Polskie Radio
Section05
Barbara Nowacka

Wieloletni członek Platformy krytykuje partię wchodzącą w skład KO. "Jesteście niesamowicie mdli"

Barbara Nowacka i Małgorzata Chmiel z Koalicji Obywatelskiej spotkały się w poniedziałek w Gdańsku z wyborcami w ramach kampanii wyborczej do październikowych wyborów parlamentarnych. W trakcie rozmowy z przybyłymi na spotkanie gośćmi głos zabrał mężczyzna który bez owijania w bawełnę wypalił, że KO jest niesamowicie mdła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Barbara Nowacka polityka kampania wyborcza wybory w Polsce

W 2014 mówiła, że "inwestowanie w armię nic nie da". Teraz poseł KO tłumaczy się ze swoich słów

W spocie wyborczym koalicji Europa Plus w 2014 roku Barbara Nowacka mówiła, że "inwestowanie w armię nic nie da, tylko ofiar będzie więcej". O te słowa została zapytana podczas wywiadu w Polsat News. Poseł Koalicji Obywatelskiej tłumaczyła się, że teraz mamy do czynienia z inną sytuacją.
Zobacz więcej na temat:  wojsko bezpieczeństwo broń Barbara Nowacka wojna na Ukrainie POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo

Minister Czarnek: żądam od Barbary Nowackiej przeprosin. Do tego wpłata dla centrum duszpasterstwa

Żądam od Barbary Nowackiej, w ciągu 24 godzin, przeprosin w mediach i wpłacenia 10 tys. zł na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w związku ze znieważającą wypowiedzią na portalu Onet.pl - poinformował w poniedziałek minister edukacji Przemysław Czarnek. W przeciwnym razie zapowiedział złożenie pozwu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Barbara Nowacka

"Euro zamiast tarczy antyrakietowej, inwestowanie w armię nic nie da". Przypominamy spot partii Palikota

- To inwestowanie w armię nic nie da, tylko ofiar będzie więcej - słyszymy głos Barbary Nowackiej w spocie sprzed dziewięciu lat. Wideo ożyło w internecie i komentowane jest w kontekście poglądów i postulatów ówczesnych polityków Europy Plus Twojego Ruchu, dziś ideowo bliskich Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Palikot Władimir Putin Europarlament Twój Ruch Barbara Nowacka

"Dlaczego nie chcecie, by rodzice wiedzieli na co uczęszcza dziecko?". Minister Czarnek odpowiada na zarzuty opozycji

Co jest w tym złego, że NGO-sy pokażą, czego chcą uczyć dzieci w szkołach? Dlaczego nie chcecie, by rodzice wiedzieli na co uczęszcza dziecko? - zapytał szef MEiN Przemysław Czarnek, odnosząc się do słów Barbary Nowackiej, która skrytykowała projekt ustawy znanej jako lex Czarnek 2.0.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Barbara Nowacka

"Jak zmienia się szef, otoczenie powinno się dostosować". Kluzik-Rostkowska o zmianach w KO

- Gdy zmienia się szef partii, otoczenie powinno się do niego dostosować; chciałabym usłyszeć, jak Donald Tusk wyobraża sobie współpracę z klubem Koalicji Obywatelskiej - powiedziała posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska przed spotkaniem klubu z Tuskiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Kluzik-Rostkowska polityka opozycja koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Barbara Nowacka Donald Tusk Tomasz Grodzki

"Poseł i senator nie może być zatrzymany bez zgody parlamentu". Joński o demonstracjach w czasie pandemii

- Ludzie wyszli na ulice dlatego, że pseudo Trybunał Konstytucyjny podjął taką, a nie inną decyzję. Za demonstracje w czasie pandemii odpowiedzialność ponosi PiS - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Dariusz Joński Trybunał Konstytucyjny aborcja demonstracje Warszawa Barbara Nowacka strajk kobiet

Bortniczuk o protestach Strajku Kobiet: ani immunitet poselski, ani legitymacja prasowa nie są licencjami na agresję

- Strajki mają już charakter polityczny, to manifestacja lewicowej ideologii - powiedział o protestach organizowanych przez Strajk Kobiet Kamil Bortniczuk z Porozumienia. - Niektórzy myślą, że immunitet poselski to karta gwarantująca nieśmiertelność lub czarodziejska różdżka pozwalająca wydawać polecenia policjantom - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina strajk kobiet protesty w Warszawie protest demonstracje Marta Lempart aborcja Barbara Nowacka

Barbara Nowacka i Jacek Świat wspominają swoich bliskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej

Barbara Nowacka, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej Izabeli Jarugi-Nowackiej, powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia, że dla jej matki istotna była polityka społeczna. Jacek Świat, wdowiec po poseł PiS Aleksandrze Natalli-Świat, przyznał, że po śmierci żony w jego życiu pozostała pustka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka katastrofa smoleńska Smoleńsk Smoleńsk 2020 Barbara Nowacka Kuba Strzyczkowski

"Kształtowała mnie społecznie". Barbara Nowacka wspomina Izabelę Jarugę-Nowacką

- Strasznie kochałam moją mamę. I myślę, że czas przeszły jest tu niewłaściwy. Ja nadal ją bardzo kocham. Bardzo mi jej brakuje. Była fantastyczną osobą. Ciepłym, otwartym człowiekiem - wspominała Izabelę Jarugę-Nowacką jej córka, Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Barbara Nowacka lewica katastrofa smoleńska