Polskie Radio
Section05
strajk kobiet

Fundacja "Action for Democracy" wpłynie na wybory w Polsce? Dotuje 12 polskich organizacji, w tym "Strajk Kobiet"

Amerykańska Fundacja "Action for Democracy" (AfD), to prawdziwy gigant w globalnej grze interesów politycznych. Oficjalnie wspiera "demokrację" w krajach, w których jest ona rzekomo zagrożona. Próbowała wpłynąć na niedawne wybory na Węgrzech we Włoszech, ale na jej liście znajduje jeszcze m.in. Polska oraz Włochy. Portal wPolityce.pl ustalił, że AfD przyznał właśnie dotacje dla m.in. polskich organizacji pozarządowych. Wśród beneficjantów znalazły się m.in. "Strajk Kobiet", "Akcja Demokracja", "Stowarzyszenie 61", "Fundacja Liberté!", "Stowarzyszenie 61", "Kultura Liberalna" oraz "Fundacja na rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja strajk kobiet wybory wybory w Polsce

Marta L. oskarżona. Liderce "Strajku Kobiet" grozi kara więzienia

Prokuratura okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanej aktywistce i liderce "Strajku Kobiet" Marcie L. Kobiecie postawiono dwa zarzuty. Odpowie za pomówienie i znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, których nazwała m.in. "mordercami w polskich mundurach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet sąd sądownictwo straż graniczna regiony Warszawa Marta Lempart

Nowy Program PO przysporzył jej sojuszników? Wśród nich Marta Lempart ze Strajku Kobiet

Donald Tusk zapowiedział niedawno proaborcyjną "kampanię" w Polsce. Podkreślił również, że będzie domagał się większych praw dla par homoseksualnych a także debaty o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Deklaracje te spotkały się z uznaniem propagatorki przerywania ciąż - Marty Lempart, która określiła środowiska lidera PO jako swoich "sojuszników".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO Marta Lempart strajk kobiet polityka społeczeństwo

Blokada zmiany nazwy ronda Dmowskiego na praw kobiet. Poseł PiS o szczegółach ustawy

Ustawa daje wojewodzie możliwość, aby swym nadzorczym rozporządzeniem zablokował zmiany nazwy np. ulicy czy ronda. Działanie wojewody może zostać zaskarżone do sądu administracyjnego i tam tak naprawdę rozstrzygnie się, czy rację ma wojewoda, czy samorząd - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki, przedstawiciel wnioskodawców ustawy chroniącej najważniejszych patronów ulic i innych obiektów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Warszawa ustawa strajk kobiet Paweł Lisiecki Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24

Ministerstwo Zdrowia: życie i zdrowie matki są najważniejsze

Ministerstwo Zdrowia, nawiązując do śmierci 30-letniej ciężarnej pacjentki w szpitalu w Pszczynie, podkreśla, że w myśl obowiązujących przepisów w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia kobiety zakończenie ciąży jest zgodne z prawem. Resort informuje także, że minister Adam Niedzielski poprosił prezesa NFZ o monitorowanie w całym kraju przypadków, kiedy życie i zdrowie ciężarnych mogą być zagrożone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Ministerstwo Zdrowia strajk kobiet lekarz śmierć dziecko społeczeństwo ciąża Adam Niedzielski NFZ

Mija rok od wyroku TK ws. aborcji. Frekwencja Strajku Kobiet w Warszawie nie dopisała

Po godz. 18.00 w Warszawie rozpoczął się rocznicowy protest w rok po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestanci zebrali się na rondzie Dmowskiego. Protest odbywa się pod hasłem "Bronimy życia". Występują utrudnienia dla ruchu. Aleje Jerozolimskie i Marszałkowska są zamknięte dla ruchu. Frekwencja jest wyjątkowo niska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa społeczeństwo strajk kobiet strajki aborcja protest Trybunał Konstytucyjny

Profanacja kościoła i atak na policjanta. Akty oskarżenia przeciwko Klementynie S.

Do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście prokuratura skierowała dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie S. Pisarka i aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odpowie za namalowanie czerwonego pioruna na zabytkowym kościele, oblanie policjanta farbą i wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet atak policja polska sąd sądownictwo prokuratura akt oskarżenia POLSKA

Czarnek: chcemy procesu wychowawczego uczącego mądrości

- Chcemy procesu wychowawczego, który będzie uczył mądrości, roztropności, umiarkowania i wielu innych cnót, w tym cnót niewieścich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odnosił się także do ostatnich debat sejmowych dotyczących MEiN. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek rodzina szkoła nauczyciel POLSKA edukacja polityka dzieci społeczeństwo strajk kobiet