X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
CBA

Poseł PO: zaczyna się okres rozliczeń Antoniego Macierewicza

- Antoni Macierewicz nie jest winien jakiejś nieprawidłowości, ale ponosi pełną odpowiedzialność za działania Bartłomieja M., który był jego najbliższym współpracownikiem – powiedział na antenie radiowej Jedynki wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, odnosząc się do poniedziałkowego zatrzymania grupy sześciu osób przez CBA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Siemoniak Ministerstwo Obrony Narodowej Antoni Macierewicz Piotr Gociek CBA Jarosław Kaczyński

Zatrzymania CBA. Publicysta: nie szukałbym się spekulacji

- O wybrykach pana Bartłomieja M. było wiadomo od dawna i przez długi czas był na nim rozłożony parasol ochronny - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Buskupski odnosząc się do zatrzymania przez CBA grupy osób w związku ze śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę Polską Grupę Zbrojeniową. Gościem Debaty Dnia był również Robert Tekieli z Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  CBA Jarosław Kaczyński Ministerstwo Obrony Narodowej Polska Grupa Zbrojeniowa

Poseł PiS: trzeba dać przykład, że nie ma świętych krów

– Bartłomiej M., jak każda osoba przebywająca na terenie Polski, podlega prawu obowiązującemu w naszym kraju. Jednak nie przesądzam o winie kogokolwiek z zatrzymanych – powiedział Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek CBA zatrzymało 6 osób w związku z nieprawidłowościami w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Bartłomiej Misiewicz CBA Waldemar Buda Polska Grupa Zbrojeniowa vat Jacek Rostowski komisja śledcza

TYLKO U NAS Medioznawca: zatrzymania CBA nie wstrząsną wizerunkiem PiS

- Zatrzymania CBA mogą być zagrożeniem dla obozu rządzącego, ale jest to też jasny sygnał dla społeczeństwa, że państwo i jego organy działają poprawnie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Piotr Łuczuk, medioznawca z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ekspert odniósł się do zatrzymania sześciu osób, które miały powoływać się na polityczne wpływy w państwowych instytucjach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA zatrzymanie Ministerstwo Obrony Narodowej Prawo i Sprawiedliwość PiS

Zatrzymanie b. rzecznika MON. Komentarze publicystów

- Ta sprawa dowodzi, że Centralne Biuro Antykorupcyjne rzeczywiście pilnuje również "dobrej zmiany" - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z "Sieci", który w maju był współautorem publikacji dotyczącej nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Na naszej antenie o zatrzymaniu b. szefa MON mówili również Cezary Gmyz z TVP, Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy", Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora ds. służb specjalnych oraz Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej CBA Polska Grupa Zbrojeniowa

Poseł Kukiz'15 o zatrzymaniach CBA: służby działają

- Obrona narodowa jest kwestią kluczową. Dobrze, że udało się wykryć prawdopodobieństwo poważnego przestępstwa - powiedział na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Długi, poseł Kukiz'15. W poniedziałek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób związanych z MON, które są podejrzane m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Długi Kukiz'15 Katarzyna Gójska CBA

Piotr Kaczorek złożył rezygnację z funkcji rzecznika CBA

Zawieszony od miesiąca Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożył rezygnację. Wewnętrzne postępowanie w sprawie brania przez niego kredytu w SKOK-u w Wołomin zostało zakończone i nie wykazało, by doszło do przestępstwa - rzecznik służby, Temistokles Brodowski. Jednak - jak podkreślił - w związku z wysokimi standardami w CBA Piotr Kaczorek złożył podanie o rezygnację z pracy, którą szef służby przyjął.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBA