X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ekshumacje na Powązkach

"Tłumaczenie Bronisława Komorowskiego było kpiną"

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski nie ma wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za skandaliczne odkrycia dotyczące ekshumacji. - Premier Donald Tusk, który kierował wtedy całą polską administracją. To jego ministrowie i podlegli mu urzędnicy zadecydowali, że należy posłuchać strony rosyjskiej i nie dokonywać ekshumacji po przywiezieniu trumien do Polski - tłumaczy w rozmowie z PolskieRadio.pl.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS POLSKA Ekshumacje na Powązkach katastrofa smoleńska

"Byliśmy okłamywani przez najwyższe władze państwa"

Najbardziej boli mnie to, że byliśmy okłamywani przez najwyższe władze państwa – premiera Donalda Tuska, ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz, byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta - mówi Piotr Walentynowicz, wnuk legendarnej działaczki Solidarności Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku rząd Ekshumacje na Powązkach Donald Tusk Ewa Kopacz POLSKA

IPN wznawia prace na "Łączce". Historycy znajdą Fieldorfa?

Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął we wtorek ostatni etap poszukiwań szczątków ofiar zbrodni komunistycznych, pogrzebanych na tzw. Łączce na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Prace archeologiczno-ekshumacyjne prowadzone są w miejscu, gdzie w latach 40 i 50. XX wieku Urząd Bezpieczeństwa potajemnie grzebał żołnierzy Armii Krajowej, potrwają do końca czerwca. Prace na Łączce pozwolą na wydobycie wszystkich znajdujących się tam szczątków ofiar UB. O poszukiwania szczątków ofiar UB mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Szeląg wicedyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 komunizm Powązki Warszawa historia Polski Instytut Pamięci Narodowej Krzysztof Szwagrzyk Emil Fieldorf Ekshumacje na Powązkach