X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Fakty wydarzenia opinie

Nie tylko Bitwa o Anglię. II wojna światowa w powietrzu

Tuż przed wybuchem wojny polskie lotnictwo wojskowe dysponowało sprzętem znacznie ustępującym jakością i osiągami sprzętowi niemieckiemu, poza samolotami bombowymi PZL-37 Łoś, które należały wówczas do najlepszych w świecie. - Upraszczanie, że wystarczyło kupić więcej samolotów, by wygrać wojnę obronną 1939 roku jest mocno niesprawiedliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, historyk i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa lotnictwo HISTORIA kampania wrześniowa Bitwa o Anglię fakty opinie ciekawostki Fakty wydarzenia opinie

Najstarsze upamiętnienia Powstania Warszawskiego

- W Warszawie powstało mnóstwo upamiętnień, już zaraz po Powstaniu Warszawskim. O większości z nich nic nie wiemy, bo były one szybko usuwane przez władze komunistyczne. Nie wolno było czcić Powstania Warszawskiego - mówił dr Wojciech Brojer, historyk. W Polskim Radiu 24 także relacje reporterów z wydarzeń pod pomnikami Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz Gloria Victis.
Zobacz więcej na temat:  Fakty wydarzenia opinie Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie pomniki

"Biblia" Powstania Warszawskiego. Niezwykła książka płk. Borkiewicza

- Zwracamy się do rodzin uczestników Powstania Warszawskiego, by zgłaszali się do nas, uzupełniali dane Powstańców. Prosimy o przekazywanie dokumentów, zdjęć. Bardzo nam na tym zależy - apelowała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Utracka z Muzeum Powstania Warszawskiego. 61 lat po premierze i prawie 50 lat od ostatniego wznowienia na rynku ukazała się książka "Powstanie Warszawskie 1944. Zarys działań natury wojskowej" autorstwa Adama Borkiewicza, uczestnika Powstania. 
Zobacz więcej na temat:  Fakty wydarzenia opinie Powstanie Warszawskie Polskie Radio 24 Muzeum Powstania Warszawskiego