Polskie Radio
Section05
Jan Kuciak

Potężna eksplozja w Bejrucie. Ekspert: Liban ma małą szansę na ustalenie odpowiedzialnych

Potężna eksplozja wstrząsnęła we wtorek późnym popołudniem stolicą Libanu Bejrutem, powodując śmierć co najmniej kilkudziesięciu osób, kilka tysięcy osób zostało rannych. Wybuch spowodował olbrzymie zniszczenia. Jako przyczynę podaje się pożar niebezpiecznych chemikaliów składowanych w porcie.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Bejrut Liban Michał Żakowski Jan Kuciak USA

ANALIZA Mija druga rocznica śmierci Jana Kuciaka. Morderstwo dziennikarza wywołało polityczne trzęsienie ziemi

Słowacki dziennikarz śledczy Jan Kuciak i jego narzeczona zostali zastrzeleni w ich domu 21 lutego 2018 roku. Zbrodnia wywołała w kraju falę demonstracji i doprowadziła do kryzysu politycznego. Tocząca się przed sądem sprawa określana jest mianem procesu stulecia. W drugą rocznicę śmierci dziennikarza na Słowacji planowane są protesty.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jan Kuciak prokuratura

Przedsiębiorca z zarzutem zlecenia zabójstwa Jana Kuciaka

Słowaccy prokuratorzy postawili przedsiębiorcy Marianowi Kocznerowi zarzut zlecenia zabójstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka. Dziennikarz i jego narzeczona zostali zamordowani 21 lutego zeszłego roku w swoim domu pod Bratysławą. Policja nie miała wątpliwości, że była to zaplanowana egzekucja. 27-letni reporter zginął od strzału w głowę, a jego narzeczona - Martina Kusznirowa - w klatkę piersiową.
Zobacz więcej na temat:  Jan Kuciak zabójstwo Słowacja Europa przestępczość ŚWIAT prokuratura