Polskie Radio
Section05
Jarosław Szymczyk

Wybuch granatnika w KGP. Szef MSWiA nie wyklucza zawiadomień do prokuratury

Wszystko wskazuje na to, że za wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji odpowiada były komendant główny, generał Jarosław Szymczyk - przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Dodał, że w tej sprawie będą najprawdopodobniej zawiadomienia do prokuratury. Pełny raport ma być gotowy w połowie lutego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Jarosław Szymczyk Marcin Kierwiński MSWiA

Eksplozja granatnika w KGP. Marcin Kierwiński zapowiada ujawnienie audytu. "Sprawę chciano zamieść pod dywan"

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński przekazał, że w połowie lutego poznamy szczegóły audytu w resorcie. W jego ocenie sprawę eksplozji granatnika w KGP chciano zamieść pod dywan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński policja policja polska Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA służby i bezpieczeństwo Jarosław Szymczyk audyt

Fake news dziennikarza WP ws. szefa policji gen. Szymczaka. Przyznał się do błędu

- Osoba, która wydała rozkaz strzelania do górników, powinna być sądzona - ocenił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Prowadzący rozmowę pracownik portalu Patryk Michalski odpowiedzialnością za wydanie rozkazu obarczył szefa Komendy Głównej Policji gen. Jarosława Szymczyka i przekonywał, że to on kierował wówczas śląską policją. Potem jednak przyznał, że wprowadził rozmówcę i odbiorców w błąd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fake news Patryk Michalski Zbigniew Kuźmiuk Jarosław Szymczyk

"Nie wykazała nieprawidłowości". Komendant Główny Policji o kontroli ws. pani Joanny z Krakowa

Komendant główny policji, generał Jarosław Szymczyk, powiedział, że dotychczasowa kontrola funkcjonariuszy w związku z interwencją w Krakowie nie wykazała nieprawidłowości. Przed trzema miesiącami policjanci interweniowali w sprawie pani Joanny z powodu informacji o podejrzeniu próby samobójczej. Gość Programu 1 Polskiego Radia dodał, że analiza materiałów dotyczących działań policji w tej sprawie wciąż trwa. Powinna się zakończyć do końca tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  policja polska Jarosław Szymczyk kontrola POLSKA służby i bezpieczeństwo

"CBŚP prowadzi wiele spraw". Gen. insp. Szymczyk o walce z nielegalnymi odpadami

Komendant główny Policji gen. Jarosław Szymczyk powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że walka z nielegalnym składowaniem odpadów jest jednym z priorytetów policji. Nawiązując do zabezpieczania składowiska w Przylepie, komendant główny zaznaczył, że do walki z nielegalnym składowaniem śmieci cały czas kierowani są nowi funkcjonariusze. Jarosław Szymczyk podkreślił, że w procederze uczestniczą zorganizowane grupy przestępcze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Szymczyk policja policja polska CBŚP

Polscy policjanci wracają z Ukrainy. Gen. Szymczyk: neutralizowali ładunki wybuchowe

Prawie 100 funkcjonariuszy wróciło z tajnej misji specjalnej na Ukrainie. - Po pięciu miesiącach pobytu w okolicach Kijowa, gdzie każdego dnia podejmowali działania ukierunkowane na neutralizację ładunków i przedmiotów wybuchowych pozostawionych przez wojska rosyjskie - mówi gen. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Szymczyk policja Katarzyna Gójska wojna na Ukrainie Ukraina bomba

Medale dla zasłużonych policjantów. "Nie wahaliście się, narażając własne życie"

- Właśnie takie jest policyjne DNA. Wy to policyjne DNA macie. Nie mieliście ani chwili zawahania się, narażając własne życie, ratowaliście innych - mówił Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podczas uroczystości wręczenia medali im. podkom. Andrzeja Struja. Od początku ustanowienia medalu odznaczonych już 210 funkcjonariuszy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Jarosław Szymczyk

Eksplozja w KGP. Wiceszef MSWiA: strona ukraińska widzi swoją okrutną pomyłkę

Do eksplozji prezentu, który komendant główny Policji otrzymał podczas wizyty na Ukrainie, doszło w połowie grudnia. Gen. insp. Jarosław Szymczyk od szefów tamtejszych służb miał dostać dwa zużyte granatniki. Jeden z nich eksplodował na zapleczu jego gabinetu. - Strona ukraińska zauważa tę swoją okrutną w konsekwencjach pomyłkę, która na szczęście nie skończyła się tragicznie - mówił wiceszef MSWiA Błażej Poboży w TVN24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja policja polska Jarosław Szymczyk wybuch

Wybuch w gabinecie komendanta głównego policji. Publicysta: sądzę, że to była prowokacja

- Zastanawiam się dlaczego ten granatnik, skoro był taki niebezpieczny, nie eksplodował po drodze? Dlatego, że miał eksplodować w gabinecie. Uważam, że jest to jakaś prowokacja - powiedział w Polskim Radiu 24 Bolesław Bezeg, publicysta z Nowej Trybuny Opolskiej. Gościem audycji był także Tomasz Pietryga z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  policja polska wypadek Jarosław Szymczyk bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24

Eksplozja w Komendzie Głównej Policji. Jest komentarz służb ukraińskich

Komendant Główny Polskiej Policji Jarosław Szymczyk podczas wizyty na Ukrainie otrzymał symboliczny prezent, związany z oporem narodu ukraińskiego wobec Rosji i nie było intencji, aby mu zaszkodzić - oświadczyła ukraińska Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), którą przytoczył portal Ukrinform.
Zobacz więcej na temat:  policja polska wybuch Jarosław Szymczyk wypadek POLSKA służby i bezpieczeństwo

NASZ NEWS Szymczyk: nadal grupy migrantów są przemieszczane w okolicach naszej granicy

- Bardzo szybka reakcja żołnierzy na miejscu, wezwanie funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej spowodowała, że udało się udaremnić próbę sforsowania granicy Polski w okolicach Dubicz Cerkiewnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. - Nadal grupy migrantów są przemieszczane w okolicach naszej granicy przez służby białoruskie i cały czas podejmowane są próby przerzutu migrantów do Polski - dodał szef polskiej policji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo Jarosław Szymczyk Katarzyna Gójska imigranci w Europie kryzys migracyjny