Polskie Radio
Section05
CBŚP

CBŚP: kilkadziesiąt firm polskich i zagranicznych zamieszanych w przestępstwa skarbowe

- Kilkadziesiąt polskich i zagranicznych firm może być zamieszanych w narażenie Skarbu Państwa na wielomilionowe straty. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w ostatnich dniach 7 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która popełniała przestępstwa skarbowe przy sprzedaży m.in. oleju rzepakowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP służby i bezpieczeństwo policja policja polska przestępczość

Udana akcja CBŚP i stołecznej policji. Gang złodziei samochodów rozbity

Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z Komendą Stołeczną Policji zatrzymało członków grupy przestępczej, która w latach 2010-2013 zajmowała się kradzieżą, legalizacją, a później sprzedażą aut. Policjanci odzyskali 19 pojazdów sprzedanych przez podejrzanych nieświadomym klientom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP policja policja polska służby i bezpieczeństwo samochody kradzież samochodu

"Wprowadzano narzędzia, które pozwalały nam być lepszymi od przestępców". Były policjant o kulisach powstania CBŚ

- Byłem pracownikiem operacyjnym. Pamiętam narzędzia, które wtedy tworzono, między innymi instytucję świadka koronnego, kontrolowanego zakupu czy nadzoru przesyłki niejawnej. To były narzędzia, które wtedy wprowadzano, aby być lepszym od przestępców - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Karczyński, były policjant. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 CBŚ CBŚP

160 tomów akt, prawie 40 osób z zarzutami. Wciąż nie ruszył proces ws. "Króla dopalaczy"

Prokuratura w grudniu 2019 roku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom, które pracowały dla "Króla dopalaczy". Zarzutami objęto 37 współpracowników Jana S. Jak ustaliła PAP, ich proces wciąż nie ruszył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd prokuratura Prokuratura Krajowa Zbigniew Ziobro dopalacze narkotyki handel narkotykami przestępczość CBŚP służby i bezpieczeństwo