Polskie Radio
Section05
CBŚP

Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi. Pomocy dla siebie lub innych można szukać w specjalnym centrum

Blisko 160 osób z 21 krajów w pierwszym półroczu tego roku objęło opieką Krajowe Centrum Informacyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi. W Światowym Dniu Przeciwko Handlowi Ludźmi KCIK podsumował swoją działalność w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku. Jak mówiła Irena Dawid-Olczyk z Krajowego Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego, do organizacji zgłaszają się osoby, które najczęściej są obcokrajowcami i potrzebują pomocy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja narkotyki FBI CBŚP handel ludźmi przestępczość

"Wyjątkowe i bez precedensu". KGP podsumowuje międzynarodowe operacje policji

- W pierwszym półroczu polscy policjanci zabezpieczyli blisko 10 ton narkotyków, z czego ponad 6 ton zabezpieczyło Centralne Biuro Śledcze Policji - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Poinformował również o realizacjach z pierwszego półrocza bieżącego roku, które były "wyjątkowe i bez precedensów w historii polskiej policji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja narkotyki Jarosław Szymczyk FBI CBŚP

Wspólna akcja polskich i niemieckich służb. Rozbiły gang akcyzowy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Krajową Administracją Skarbową i Strażą Graniczną oraz prokuraturą z Wrocławia rozbili gang, którego celem były przestępstwa akcyzowe związane z obrotem tytoniem. Polskie służby nawiązały współpracę również z niemiecką służbą celną. Zatrzymano pięć osób i przejęto 21 ton nielegalnego tytoniu. Śledztwo ma charakter rozwojowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa straż graniczna

Spowodowali straty Skarbu Państwa na ponad 22 mln zł. Sześć osób w rękach CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało sześć osób podejrzanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej o charakterze fiskalnym. Osoby te poprzez sieć polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, w ramach częściowo fikcyjnego obrotu m.in. blachą, spowodowali straty Skarbu Państwa na ponad 22 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚP policja przestępczość

Wspólna akcja CBŚP i francuskich służb. Przejęto 72 kilogramy marihuany, zatrzymano sześć osób

Centralne Biuro Śledcze Policji we współpracy z francuskimi służbami przejęło 72 kilogramy marihuany. Śledczy szacują, że wartość zabezpieczonych narkotyków to około 2,5 mln złotych. Do sprawy zatrzymano już sześć osób, w tym kierowców tirów, którzy przemycali towar z Hiszpanii do Polski i Francji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Francja Hiszpania narkotyki policja marihuana CBŚP

Wysyłali Polki, by świadczyły usługi seksualne w Danii. CBŚP zatrzymało 6 osób

- Policjanci CBŚP zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w gangu, który werbował Polki i wysyłał je do Danii, gdzie świadczyły usługi seksualne - poinformowała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji nadkom. Iwona Jurkiewicz. Według szacunków śledczych, szefowe grupy Jolanta K. oraz Izabela Ł., mogły zarobić na tym ok. 6 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP policja Dania przestępczość prostytucja

"Tylko w ubiegłym roku przejęliśmy 10 ton narkotyków". Oficer operacyjny CBŚP o przemycie używek do Polski

- Tylko w ubiegłym roku CBŚP przejęło 10 ton narkotyków, których wartość określa się w miliardach złotych. Mimo to przemyt kwitnie. Czym handlują polskie gangi? Kolumbijską kokainą, marihuaną z Hiszpanii i Maroka. Ostatnio popularność zyskuje heroina m.in. z Laosu - poinformował oficer operacyjny CBŚP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP narkotyki kokaina marihuana przemyt przestępczość Europa Azja Ameryka

Dla narkotykowych karteli "wyprał" 1,4 mld zł. Szef gangu sprowadzony do Polski

W czwartek do Polski sprowadzono Shaloma Liora A., szefa gangu, który "wyprał" 1,4 mld złotych dla kolumbijskich karteli narkotykowych. Mężczyzna został zatrzymany w październiku ub.r. w Amsterdamie na podstawie listu gończego. Do Polski był przewożony "przy zastosowaniu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP pieniądze przestępczość służby i bezpieczeństwo

Funkcjonariusze CBŚP przejęli materiały wybuchowe. Akcję przeprowadzono w ośmiu województwach

Funkcjonariuszom CBŚP udało się przejąć materiały i urządzenia wybuchowe, a także środki do ich wytwarzania. W ręce śledczych trafiły m.in. substancje chemiczne, materiały pirotechniczne, dziesięć samodziałowych urządzeń wybuchowych, a także dwie jednostki broni oraz marihuana. Akcję przeprowadzono na terenie ośmiu województw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP policja służby i bezpieczeństwo przestępczość