Polskie Radio
Section05
CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP przejęli materiały wybuchowe. Akcję przeprowadzono w ośmiu województwach

Funkcjonariuszom CBŚP udało się przejąć materiały i urządzenia wybuchowe, a także środki do ich wytwarzania. W ręce śledczych trafiły m.in. substancje chemiczne, materiały pirotechniczne, dziesięć samodziałowych urządzeń wybuchowych, a także dwie jednostki broni oraz marihuana. Akcję przeprowadzono na terenie ośmiu województw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP policja służby i bezpieczeństwo przestępczość

Uderzenie CBŚP w "dolnośląski narkobiznes". Dwa laboratoria metamfetaminy zlikwidowane

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało w piątek o zatrzymaniu czterech osób, w tym dwóch chemików, związanych z "dolnośląskim narkobiznesem". Zlikwidowano dwa laboratoria, w których produkowane były narkotyki syntetyczne, które trafiały później m.in. do Czech i Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP narkotyki prokuratura POLSKA przestępczość służby i bezpieczeństwo Dolny Śląsk

Akcja CBŚP w chorzowskim magistracie. Nieoficjalnie: przeszukanie także w mieszkaniu prezydenta miasta

Funkcjonariusze CBŚP rozpoczęli we wtorek rano przeszukania w chorzowskim Urzędzie Miasta. Zabezpieczają dokumenty w ramach śledztwa, dotyczącego niegospodarności. Według "Gazety Wyborczej", przeszukania odbywały nie tylko w magistracie, ale również w mieszkaniach prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali (PO) i jego zastępców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP prokuratura Chorzów

Szef "gangu siedleckiego" wpadł podczas zakupów. Rozpoznał go funkcjonariusz CBŚP po służbie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego policji w ostatnim czasie zatrzymali kierownictwo "gangu siedleckiego", trudniącego się handlem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z sutenerstwa. Artur Ch. "Gruby" został zatrzymany w Galerii Mokotów, podczas kupowania świątecznych prezentów. Zauważył go policjant, który także robił zakupy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja CBŚP przestępczość