Polskie Radio
Section05
CBŚP

Sprawa przemytu migrantów. Nie tylko posłowie KO poręczyli za aresztowaną aktywistkę

Pojawiają się kolejne informacje w sprawie poręczenia majątkowego za Ewę M., która trudniła się przemytem nielegalnych migrantów z Białorusi do Europy. Oprócz posłów PO Tomasza Olchiwera i Tomasza Aniśko, poręczyli za nią także dr Hanna Machińska, była zastępczyni RPO oraz Danuta Kuroń, Paweł Sztarbowski, zastępca Dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie, Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Michał Zdara, Prezes Fundacji Centralnej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna CBŚP bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Białoruś imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 koalicja obywatelska

Kierowała gangiem przemycającym migrantów. Poręczyli za nią posłowie KO

Posłowie PO Olichwer i Aniśko poręczyli w sądzie za kobietę, która trudniła się przemytem nielegalnych migrantów z Białorusi do Europy. Kobieta kierowała grupą i żądała nawet 5000 euro za przewiezienie migranta do Niemiec - poinformował na Twitterze wiceminister MSWiA Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna CBŚP bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Białoruś imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023

Wyłudzenia z ARiMR na kilkadziesiąt milionów złotych. Przestępcy działali w latach 2012-2015

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali, na wniosek Prokuratury Regionalnej w Warszawie, kolejnych pięć osób w sprawie dotyczącej wyłudzania dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi o mafię, która w latach 2012-2015 m.in. w Warszawie, Radomiu miała doprowadzić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na blisko 40 mln złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo policja polska wyłudzenia CBŚP

Biznesmeni z poważnymi zarzutami. Kontrowersyjni goście na Campus Polska Przyszłości Trzaskowskiego

W ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się trzecia edycja Campusu Polska Przyszłości. W wydarzeniu organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego i związane z nim środowisko, weźmie udział szereg gości, m.in. Agnieszka Holland, Jolanta Kwaśniewska czy była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Wybór niektórych gości budzi jednak kontrowersje, jako że w ich gronie znaleźli się przedsiębiorcy Maciej Witucki i Piotr Osiecki, którym nie tak dawno stawiano poważne zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska opozycja prokuratura Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski polityka sądownictwo CBŚP CBA korupcja przestępczość

Przemycili z Hiszpanii do Polski marihuanę wartą 8 mln zł. Przed sądem stanie 10 osób

Podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 10 osobom działającym w ramach dwóch grup przestępczych zajmujących się przemytem znacznych ilości marihuany z Hiszpanii i wprowadzaniem ich do obrotu w Warszawie. Według śledczych czarnorynkowa wartość sprzedanych narkotyków w stolicy wyniosła 8 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd prokuratura CBŚP służby i bezpieczeństwo przemyt marihuana narkotyki

Były prezes fundacji TVN w rękach CBŚP. Fogiel: stacja robi wszystko, by nie pokazać prawdy

- Opinię publiczną interesuje fakt prowadzenia śledztwa. TVN robi wszystko, aby nie pokazać prawdy i tego co dzieje się wokół Rafała Rz. oraz osób, którym stawiane są zarzuty - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel w Sejmie. W konferencji wziął również udział rzecznik partii Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Bochenek Radosław Fogiel CBŚP policja policja polska prokuratura pieniądze

Były prezes Fundacji TVN wśród zatrzymanych. W tle oszustwa na ok. miliard złotych

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali kolejne trzy osoby podejrzane o pranie pieniędzy. Akcja służb została przeprowadzona w ramach jednego z wątków bardzo skomplikowanego śledztwa, w którym występuje już ponad 220 podejrzanych. Według śledczych grupa oszukała Skarb Państwa na ok. 1 miliard zł, uchylając się od płacenia podatku VAT. Jak ustalił portal tvp.info, jeden z aresztowanych - Rafał Rz. - to były prezes Fundacji TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa przestępczość prokuratura pieniądze TVN

"CBŚP prowadzi wiele spraw". Gen. insp. Szymczyk o walce z nielegalnymi odpadami

Komendant główny Policji gen. Jarosław Szymczyk powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że walka z nielegalnym składowaniem odpadów jest jednym z priorytetów policji. Nawiązując do zabezpieczania składowiska w Przylepie, komendant główny zaznaczył, że do walki z nielegalnym składowaniem śmieci cały czas kierowani są nowi funkcjonariusze. Jarosław Szymczyk podkreślił, że w procederze uczestniczą zorganizowane grupy przestępcze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Szymczyk policja policja polska CBŚP

CBŚP i SG rozbiły gang przemytników imigrantów. Wiceszef MSWiA: mogli przewieźć nawet 200 osób

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik chwali współpracę służb po doniesieniach o rozbiciu siatki organizatorów przemytu migrantów na granicy z Białorusią. W środę rano Straż Graniczna poinformowała, że chodzi o międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przemytem migrantów do granicy z Niemcami.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie POLSKA granica CBŚP służby i bezpieczeństwo Maciej Wąsik MSWiA Białoruś przemyt