Polskie Radio
Section05
Jens Stoltenberg

"Musimy być odważni i ambitni, by zbudować silniejszy Sojusz". Spotkanie szefów MSZ państw NATO

Przyszłość NATO będzie głównym tematem rozpoczynającego się dzisiaj w Brukseli dwudniowego spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Sojuszu. Politycy mają przyjąć propozycje reform w NATO do 2030 roku. Będzie to także pierwsze spotkanie polityków z Europy z nowym amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Zbigniew Rau Jens Stoltenberg Stany Zjednoczone USA Europa bezpieczeństwo

Polska pomoże w zaszczepieniu pracowników NATO. Jens Stoltenberg podziękował Mateuszowi Morawieckiemu

- Polskie zespoły medyczne przeprowadzą szczepienia pracowników kwatery głównej NATO w Brukseli - poinformował w niedzielę szef rządu Mateusz Morawiecki. Za akcję szczepień, którą przeprowadzą Polacy, podziękował polskiemu premierowi sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia COVID-19 NATO szczepienia Jens Stoltenberg Mateusz Morawiecki Bruksela polityka koronawirus

Wyższe składki, wzmocnienie siły dyplomatycznej. NATO planuje reformę do 2030 r.

NATO będzie się reformować. Projekt zmian w Sojuszu przedstawił sekretarz generalny organizacji podczas dzisiejszej wideokonferencji z ministrami obrony z krajów członkowskich. Przez najbliższą dekadę do 2030 roku NATO chce wprowadzać szerokie reformy, by w ten sposób lepiej dostosować się do zmieniającego się świata.
Zobacz więcej na temat:  NATO bezpieczeństwo Jens Stoltenberg ŚWIAT Europa

Szef NATO po rozmowie z Joe Bidenem: nie mogę doczekać się bliskiej współpracy

Otwiera się nowy rozdział w relacjach transatlantyckich - napisał na Twitterze sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po rozmowie z nowym prezydentem USA Joe Bidenem. Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego ponowił zaproszenie dla amerykańskiego przywódcy na szczyt do Brukseli w tym roku. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Stany Zjednoczone USA Joe Biden NATO polityka bezpieczeństwo Jens Stoltenberg