Polskie Radio
Section05
George Bush

NASZ WYWIAD Ekspert: rozmach pogrzebu prezydenta jest naturalny w USA

- Skala "show" towarzyszącego pożegnaniu George'a Busha seniora odzwierciedla znaczenie pozycji głowy państwa dla całego systemu politycznego Stanów Zjednoczonych - mówi w rozmowe z portalem PolskieRadio24.pl dr Rafał Kuś, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pogrzeb 41. prezydenta USA był wydarzeniem, które miało duży rozmach i odbiło się echem na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Ameryka George Bush ŚWIAT

TYLKO U NAS "Polskie" relacje George'a Busha seniora. Jak nas wsparł?

George Bush senior to niezwykle istotny polityk USA dla Polski. Jego prezydentura przypadła na czas wielkich zmian w naszym kraju w związku z upadkiem całego systemu komunistycznego, zaś zastępcą Ronalda Reagana był wtedy, kiedy m.in. powstawała "Solidarność" i panował stan wojenny. Zdaniem ekspertów miał ogromny wpływ na polskie sprawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA George Bush USA okrągły stół komunizm Lech Wałęsa

USA żegnają George'a H.W. Busha

W Waszyngtonie trwają uroczystości pożegnalne zmarłego prezydenta George'a H.W. Busha. Trumna z ciałem 41. prezydenta, została przewieziona do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie odprawiono żałobne nabożeństwo. George H.W. Bush wspierał demokracje w Europie Wschodniej i przyczynił się do upadku komunizmu. O roli prezydenta w Polskim Radiu 24 mówili Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i Michał Baranowski (German Marshall Fund).
Zobacz więcej na temat:  George Bush USA pogrzeby Stany Zjednoczone Andrzej Duda

Publicysta: Andrzej Duda odbudowuje standardy

- To, co zrobił Andrzej Duda, to odbudowywanie standardów - ocenił w Debacie Poranka Rafał Otoka-Frąckiewicz z portalu "pitu-pitu.pl". Obecny prezydent Polski, wraz ze swoim poprzednikiem, Lechem Wałęsą, wezmą udział w uroczystościach pogrzebowych byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a Busha seniora. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali również Dawid Wildstein z TVP i Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Lech Wałęsa George Bush USA polityka