X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
George Bush

NASZ WYWIAD Ekspert: rozmach pogrzebu prezydenta jest naturalny w USA

- Skala "show" towarzyszącego pożegnaniu George'a Busha seniora odzwierciedla znaczenie pozycji głowy państwa dla całego systemu politycznego Stanów Zjednoczonych - mówi w rozmowe z portalem PolskieRadio24.pl dr Rafał Kuś, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pogrzeb 41. prezydenta USA był wydarzeniem, które miało duży rozmach i odbiło się echem na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Ameryka George Bush ŚWIAT

TYLKO U NAS "Polskie" relacje George'a Busha seniora. Jak nas wsparł?

George Bush senior to niezwykle istotny polityk USA dla Polski. Jego prezydentura przypadła na czas wielkich zmian w naszym kraju w związku z upadkiem całego systemu komunistycznego, zaś zastępcą Ronalda Reagana był wtedy, kiedy m.in. powstawała "Solidarność" i panował stan wojenny. Zdaniem ekspertów miał ogromny wpływ na polskie sprawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA George Bush USA okrągły stół komunizm Lech Wałęsa

USA żegnają George'a H.W. Busha

W Waszyngtonie trwają uroczystości pożegnalne zmarłego prezydenta George'a H.W. Busha. Trumna z ciałem 41. prezydenta, została przewieziona do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie odprawiono żałobne nabożeństwo. George H.W. Bush wspierał demokracje w Europie Wschodniej i przyczynił się do upadku komunizmu. O roli prezydenta w Polskim Radiu 24 mówili Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i Michał Baranowski (German Marshall Fund).
Zobacz więcej na temat:  George Bush USA pogrzeby Stany Zjednoczone Andrzej Duda

Publicysta: Andrzej Duda odbudowuje standardy

- To, co zrobił Andrzej Duda, to odbudowywanie standardów - ocenił w Debacie Poranka Rafał Otoka-Frąckiewicz z portalu "pitu-pitu.pl". Obecny prezydent Polski, wraz ze swoim poprzednikiem, Lechem Wałęsą, wezmą udział w uroczystościach pogrzebowych byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a Busha seniora. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali również Dawid Wildstein z TVP i Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Lech Wałęsa George Bush USA polityka