Polskie Radio
Section05
Katarzyna Ciepielewska

Marcin Wyrostek: chciałbym, aby na świecie zapanowała harmonia

– Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, chyba każdy zrozumiał i poczuł, że nasze bezpieczeństwo czasami trzyma się na cienkiej nitce. Dopiero teraz zdajemy sobie sprawę, jak bardzo musimy zabiegać o wolność i niezależność, czyli fundamentalne rzeczy, które mieliśmy od dzieciństwa – mówi Marcin Wyrostek w audycji "Ona, on i bardzo wyjątkowy gość".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski KULTURA MUZYKA Marcin Wyrostek

Adam Sztaba: nie było żadnych wątpliwości, kim będę

Istotna okazała się opinia pani od rytmiki. – Gdy miałem sześć lat, powiedziała, że jednak jestem trochę dziwny, więc nadaję się do szkoły muzycznej, do której poszedłem rok przed rówieśnikami. Chodziłem do zerówki w ciągu dnia, a po południu chodziłem na zajęcia fortepianowe. Dostałem tarczę szkolną z kluczem wiolinowym i kazałem mamie ją przyszywać codziennie na sweterek czy bluzeczkę, żeby do przedszkola przyjść z tarczą – wspomina Adam Sztaba.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski KULTURA Adam Sztaba MUZYKA

Piotr Cyrwus: Podobno zawsze chciałem być aktorem

Na co dzień możemy oglądać jego dokonania aktorskie w popularnych serialach i filmach. Na swoim koncie ma także role komediowe, dramatyczne oraz udział w horrorze i kryminale. Jakie były aktorskie początki Piotra Cyrwusa? Czy zawsze chciał występować w teatrze i przed kamerą? Jak zmieniła go szkoła teatralna? 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Trójka KULTURA aktor aktorstwo TEATR Łukasz Sobolewski Katarzyna Ciepielewska

Kolendra w cuglach. Karol Okrasa gościem Trójki

Karol Okrasa to jeden z najpopularniejszych kucharzy w Polsce. W licznych telewizyjnych programach i książkach kulinarnych swojego autorstwa zadaje kłam przysłowiu, że nie należy ufać chudemu kucharzowi. Nazywany smakoszem życia Karol Okrasa w audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" opowiedział m.in. o tym, jakie etapy w swoim życiu przechodzi każdy kucharz, o próbach odtwarzania smaków z dzieciństwa oraz o tym, dlaczego kolendra jest królową przypraw.
Zobacz więcej na temat:  muzyka hp Łukasz Sobolewski Trójka Katarzyna Ciepielewska kuchnia jedzenie gotowanie kulinaria Warszawa

Niepodrabiany góral z papierami

Gościem Kasi Ciepielewskiej i Łukasza Sobolewskiego był Stanisław Karpiel-Bułecka. Pochodzi z Zakopanego, z rodziny o wielkich tradycjach muzycznych, sportowych i budowlano-architektonicznych. Jest synem skrzypka i architekta Jana Karpiela-Bułecki i Anny Bachledy-Curuś. Ma dwóch braci: starszego Jana (architekt) oraz młodszego Szczepana (narciarz), a jego stryjem jest piosenkarz Sebastian Karpiel-Bułecka. Sam z wykształcenia jest technikiem budowlanym, w młodości odnosił sukcesy w narciarstwie freestyle'owym, obecnie jest liderem i wokalistą zespołu Future Folk. A od niedawna także właścicielem pensjonatu.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp KULTURA narty freeskiing Zakopane Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski Trójka

Roman Czejarek: od początku chciałem być dziennikarzem

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Programu 1 Polskiego Radia. Podróżuje, zdobył najgłębszy na świecie Kanion Colca w Peru, kolekcjonuje stare pocztówki ze Szczecina i Pomorza Zachodniego, a także płyty analogowe – jego kolekcja liczy kilka tysięcy krążków. Gościem audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" był Roman Czejarek. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Roman Czejarek dziennikarstwo Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski